Zgubiłeś, znalazłeś psa

Każdego roku strażnicy miejscy odławiają 600-700 psów/kotów pozostających bez dozoru ze strony właścicieli. Nierzadko są to zwierzęta ranne, które wymagają pomocy weterynaryjnej. W bardzo wielu przypadkach nie posiadają czipów, które w znakomity sposób prowadzą do identyfikacji właściciela i zwrotu pupila oszczędzając wszystkim nerwów i poszukiwań, a przede wszystkim niepotrzebnego stresu ich czworonożnym podopiecznym. Zabieg ten polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora (mikroczipa). Czynność wykonuje się tylko raz w życiu psa i jest ona całkowicie bezpłatna. Wszczepione urządzenie zawiera unikatowy 15-cyfrowy numer, któremu odpowiadają dane zapisane w elektronicznej bazie, a ich odczytu dokonuje się za pomocą specjalnego czytnika.

Psy odłowione przez strażników i nie posiadające elektronicznego znacznika przewozimy do poznańskiego Schroniska dla zwierząt, a ich wizerunki zamieszczamy na bieżąco na naszym profilu na Facebooku.

Pełną wiedzę o zwierzętach znalezionych, dowiezionych także przez inne osoby posiada Schronisko dla zwierząt i tam należy zacząć poszukiwania swojego pupila. Na stronach Schroniska znajdą Państwo również kompleksowy poradnik co czynić w przypadkach, nie tylko zagubienia, ale także znalezienia zwierzęcia bez opieki lub wymagającego szybkiej pomocy. Tam także znajdą Państwo zdjęcia zwierząt odnalezionych jak i poszukiwanych.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej