Strażnik rejonowy Referatu Nowe Miasto doprowadził do uporządkowania wysypisk odpadów na terenach leśnych. Mandaty w łącznej wysokości 1200 zł i sprzątanie zanieczyszczonego terenu, to nie jedyne efekty pracy strażników rejonowych, na rzecz środowiska naturalnego. Statystyki pierwszych pięciu miesięcy przerażają!

Okres letnich wakacji, to dla strażników z zespołu profilaktyki czas licznych spotkań z dziećmi - rozpoczęły się rodzinne festyny, osiedlowe spotkania i półkolonie.

W niedzielę, ok. godziny 18:00, przy ul. Wojskowej, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiały dwie kobiety poruszające się hulajnogą. Kierowca odjechał nie udzielając pomocy! Interweniowały strażniczki Referatu Grunwald. Wszyscy uczestnicy zdarzenia popełnili kardynalne błędy.

Przy ul. Dąbrowskiego doszło do wypadku - samochód osobowy, z nieustalonych przyczyn, przewrócił się na dach przygniatając przechodzącą kobietę. Interweniowały strażniczki Referatu Interwencyjno - Drogowego.

Jeżyce - rozpoczęły się kompleksowe kontrole urządzeń wagowych. Inspektorzy Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu oraz strażnicy miejscy Referatu Jeżyce sprawdzili już pond 100 punktów handlowych.  Są pierwsze efekty, tym razem pozytywne.

Z Domu Pomocy Społecznej uciekła starsza kobieta, a podczas spaceru w Parku Sołackim, zaginął siedmioletni chłopiec. Interweniowali strażnicy miejscy - poszukiwani zostali odnalezieni.

Kartę Parkingową może otrzymać osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej. Jest przyznawana na wniosek zainteresowanego, a jej posiadanie uprawnia właściciela do szeregu ułatwień. W ubiegłym roku strażnicy miejscy zlecili odholowanie na parking strzeżony 178 samochodów, które nieprawnie zajmowały miejsca zastrzeżone dla niepełnosprawnych.

Kontrola działalności handlowej prowadzona jest przez strażników zarówno na terenie targowisk, jak i poza nimi. O ile targowiska sprawdzane są przez cały rok, bo cały rok taka działalność jest tam prowadzona, o tyle handel poza nimi, ma najczęściej charakter sezonowy.

Miesięcznie strażnicy miejscy realizują ponad 600 interwencji mieszkańców dotyczących sytuacji, w których występują zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Bezdomni, nietrzeźwi, leżący w przestrzeni publicznej czy osoby z zanikami pamięci, to najczęściej powtarzające się zgłoszenia.