Wakacyjna profilaktyka

Okres letnich wakacji, to dla strażników z zespołu profilaktyki czas licznych spotkań z dziećmi - rozpoczęły się rodzinne festyny, osiedlowe spotkania i półkolonie.

Działania profilaktyczne realizowane przez strażników z zespołu profilaktyki SMMP - grafika artykułu
Działania profilaktyczne realizowane przez strażników z zespołu profilaktyki SMMP

Wakacje to dla strażników z zespołu profilaktyki Straży Miejskiej okres licznych spotkań z mieszkańcami, a to za sprawą "sezonu na festyny" i rozpoczynających się półkolonii. Po długiej przerwie wymuszonej pandemią korona wirusa, w szkołach i przedszkolach odbyły się rodzinne festyny kończące rok szkolny, powróciły spotkania osiedlowe, takie jak "Lato na Madalinie", rozpoczęły się letnie spotkania w ramach półkolonii.

Strażnicy każdorazowo w różny sposób przekazują szereg informacji i porad związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Nad morzem, jeziorem, w górach czy leśnych duktach - wszędzie tam należy pamiętać o zagrożeniach życia codziennego. Strażnicy informują nie tylko o tym jak bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji, ale również o tym, jak zachować się w sytuacjach gdy zagrożeniem jest nagle zmieniająca się aura oraz jak wezwać pomoc.

Działania profilaktyczne strażników kierowane są również do dorosłych. Wykorzystując dobrą pogodę, funkcjonariusze z zespołu profilaktyki spotykają się z mieszkańcami podczas spacerów w parkach, a z rowerzystami - na drogach rowerowych. Sporym zainteresowaniem cyklistów są mapy rowerowe Poznania wraz z poradnikiem rowerzysty, które otrzymaliśmy za pośrednictwem ZDM.

Strażnicy miejscy życzą wszystkim bezpiecznych wakacji.

Strażnicy miejscy życzą wszystkim bezpiecznych wakacji.

sieci społecznościowe