Alkohol pod chmurką

Zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych określa ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi dlatego amatorzy picia napojów alkoholowych pod chmurką muszą pamiętać, że taka degustacja nie w każdym miejscu jest zgodna z prawem.

W odpowiednim miejscu i czasie

  

Strażniczki Referatu Interwencyjno - Drogowego udzieliły pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który zasłabł w samochodzie. Funkcjonariuszki z rocznym stażem profesjonalnie wykorzystały wiedzę i umiejętności zdobyte w ramach Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Niebezpieczny wrak na parkingu

Nietypową interwencję realizował strażnik rejonowy Referatu Jeżyce - na parkingu przed szkołą podstawową stał wrak samochodu osobowego z butlami gazu propan-butan. Dodatkowo teren parkingu nie miał zatwierdzonej stałej organizacji ruchu.

Jutro mecz Lecha!

W piątek, 23 lipca, o godz. 20:30, na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Radomiakiem Radom.

Piłkarzom życzymy wygranej, a kibicom tylko sportowych emocji.

Wagi sprawdzone

Strażnicy miejscy z Referatu Stare Miasto, wspólnie z inspektorami Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu, przeprowadzili kontrolę stoisk handlowych. "Pod lupą" kontrolujących  znalazły się stoiska zlokalizowane na placu Bernardyńskim oraz na placu Wielkopolskim.

Kontrole na Starym Mieście zakończyły pierwszą turę przeglądu poznańskich targowisk.

Kosztowne powroty

Złamany znak drogowy przy ul. Kwiatowej czy tagi na kostce brukowej przy placu Wolności - to tylko przykłady bezmyślnej i kosztownej dewastacji mienia.

Prosimy nie dokarmiać dzików !!!

Od kilku miesięcy na poznańskich osiedlach dziki pojawiają się regularnie. Z miesiąca na miesiąc dyżurni odbierają coraz więcej zgłoszeń z prośbą o reakcję. Szybko zwiększająca się populacja dzików, łagodne zimy i łatwy dostęp do pożywienia stanowią swojego rodzaju zaproszenie do odwiedzin dla tych ssaków. Dlatego poznańska Straż Miejska zwraca się z apelem do mieszkańców miasta, aby dodatkowo nie zachęcać dzików do opuszczania ich naturalnego środowiska poprzez np. świadome lub nieświadome dokarmianie. 

Skradziony wrak

Zabrudzone, bez powietrza w oponach, brak tablic rejestracyjnych - auto kwalifikujące się jako nieużywane od dłuższego czasu - nie brakuje takich pojazdów na poznańskich ulicach, które sukcesywnie strażnicy miejscy lub sami właściciel doprowadzają do usunięcia. Czasami zdarza się, że do powyższego opisu dochodzi jeszcze jeden element - kradzież.

65. rocznica Poznańskiego Czerwca 1956

Przez cały poniedziałek trwały uroczystości związane z 65. rocznicą robotniczego zrywu. Ich kulminacja odbyła się o godz. 19 na placu Adama Mickiewicza, gdzie złożono kwiaty pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca. 

Wagi pod kontrolą

Strażnicy miejscy z Nowego Miasta, Wildy i Jeżyc w minionym tygodniu przeprowadzili wspólnie z inspektorami Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu kontrolę stoisk handlowych m.in. na Rynku Piaśnicka, Rynku Jagiellońskim, Rynku Wildeckim, Targowisku Dębiec, Rynku Jeżyckim, czy na Pętli Ogrody.

Wraki znikają z ulic naszego miasta

Działania strażników miejskich, zmierzające do usuwania auta, długotrwale nieużytkowanych odbywają się na terenie całego miasta. Wiele spraw jest w toku. Ale od początku roku zgodnie z art. 50a PoRD poznańscy strażnicy miejscy zlecili odholowanie 84 aut z czego 26 na Nowym Mieście.

Kratki na Karpia

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny otrzymał interwencję dot. kratek deszczowych wyrzuconych na łąkę na ul. Karpia. 

Pomoc starszym

Wczoraj kilkanaście minut po 13, strażnicy z Nowego Miasta zostali skierowani przez oficera dyżurnego do pomocy starszej kobiecie.

Bezpieczna woda

Nasze strażniczki z zespołu profilaktyki przypominały o czujności podczas wypoczynku nad wodą - nie tylko w wakacje. Pierwsze patrole odbyły się nad Rusałką.  

Mała rzecz, a cieszy

Interwencje porządkowe są dla każdego strażnika rejonowego podstawowymi w codziennej służbie. Funkcjonariusze ci sprawdzają nie tylko stan czystości na jezdniach, chodnikach, i terenach niezabudowanych, ale również podwórza kamienic i tereny przydomowe.

Wolontariusze poszukiwani

Na prośbę władz Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego, przekazujemy informację dot. naboru na Wolontariuszy.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w wolontariacie i wsparciu pracy Punktu Szczepień na MTP.

Strona 1 2 129