ABC użytkownika hulajnogi elektrycznej

Hulajnoga elektryczna, obok roweru, jest wśród cyklistów najbardziej popularnym środkiem transportu. Z roku na rok ich ilość w przestrzeni publicznej rośnie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, bardzo ważnym jest znajomość zasad i przepisów regulujących korzystanie z e-hulajnogi.

Działania operatorów monitoringu wizyjnego w 2022 roku

Nowa siedziba operatorów monitoringu miejskiego, 1232 kamery, blisko 8700 skutecznych interwencji i 139 zatrzymanych sprawców przestępstw, to w największym skrócie podsumowanie pracy tego zespołu w 2022 roku. Działający całodobowo system monitoringu miejskiego zdecydowanie zwiększa skuteczność działań strażników miejskich i policjantów, a praca operatorów podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Przedświąteczne porządki

Zbliżają się święta i koniec roku, a to oznacza, że nie tylko domowe porządki są w pełni, ale również blask odzyskują zaśmiecone tereny miejskie. Do końca listopada strażnicy doprowadzili do usunięcia 1003 dzikich wysypisk odpadów.

Pomoc osobom w kryzysie bezdomności

Strażnicy miejscy od października prowadzą kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych i wtedy też głównie skupiali się na tym, - aby nakłonić jak najwięcej osób do przeniesienia się do ośrodka dla bezdomnych - kilka osób skorzystało z takiej formy pomocy.

Na budowie porządek musi być!

Budowa nowych obiektów, bądź prowadzenie prac remontowych, niekiedy wiąże się z uciążliwościami dla mieszkańców. Zanieczyszczenie jezdni ziemią, nieprawidłowe gromadzenie materiałów budowlanych oraz powstających odpadów, brak odpowiednich zabezpieczeń placu budowy przed dostępem osób postronnych, to najczęściej powtarzające się zgłoszenia mieszkańców.

"Wymiary profilaktyki" Wiem. Wybieram dobrze. Blubry o dragach 2.0 - konferencja i warsztaty dla pracujących z młodzieżą

W wyższej Szkole Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja skierowana do osób zajmujących się profilaktyką uzależnień młodzieży w ramach programów "Wiem. Wybieram dobrze" Straży Miejskiej Miasta Poznania i "Blubry o dragach 2.0" Fundacji Forever Young. Konferencja połączona była z zajęciami warsztatowymi.

Wszyscy "walczymy" z wysypiskami !

Kolejne wysypiska śmieci zostały uporządkowane. Jak wynika z danych Straży Miejskiej, problem ten niepokojąco narasta - do końca września strażnicy doprowadzili do usunięcia 815 wysypisk, natomiast w analogicznym okresie ubiegłego roku, takich wysypisk było 770 (o 45 mniej).

Maszerujemy z kejterkami

Już jutro zapraszamy Państwa, a zwłaszcza wszystkich właścicieli psów na Marsz kejterka - 15 października 2022 pod Stadionem Miejskim w okolicy lokomotywy. O 14:00 ruszamy na wspólny spacerek i maszerujemy ulicą Ptasią, aż do Lasku Marcelińskiego.

"Na drugą stronę - zawsze na zielonym!"

We wrześniu w zespole naszych profilaktyków bardzo dużo się dzieje. Szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe, przedszkola i inne placówki korzystają jeszcze z ładnej pogody i organizują różnego typu festyny i spotkania, w których uczestniczymy. Do tego dochodzą zajęcia w przedszkolach w najmłodszych grupach podczas których maluchy zapoznają się z zasadami ruchu drogowego.

Osoby w kryzysie bezdomności - pierwsze kontrole

Okres jesienno - zimowy to najtrudniejszy czas do przetrwania dla osób "bez dachu nad głową". Mieszkają w pustostanach, opuszczonych altanach, czy w leśnych szałasach. Strażnicy ze Starego Miasta wspólnie z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie nakłaniają osoby w kryzysie bezdomności do skorzystania z pomocy, jaką oferuje miasto - są pierwsze efekty.

Dzień Straży Gminnej i Najlepszy Strażnik 2022 Roku

                                                                                                   

W Sali Białej Urzędu Miasta odbyła się coroczna akademia z okazji Dnia Straży Gminnej oraz wyboru Najlepszego strażnika 2022 roku. Uroczystość była okazją do podsumowania dotychczasowej pracy strażników. Wręczono wyróżnienia, awanse oraz ogłoszono Niezawodnego partnera Straży Miejskiej.

Czyste drogi

Zanieczyszczona jezdnia przy budowach, śmieci wyrzucone na pobocze, czy brudny i zarośnięty chwastami chodnik, to najczęściej powtarzające się interwencje strażników z zakresu czystości i gospodarki odpadami w pasie drogowym. Sprzątanie i mandaty to nie jedyne efekty interwencji strażników.

Deratyzacja 2022 - wrzesień

1 września w Poznaniu rozpocznie się, druga już w tym roku deratyzacja. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego skontrolują właścicieli nieruchomości pod kątem wyłożenia preparatów do zwalczania gryzoni oraz uporządkowania terenu nieruchomości.

Strona 1 2 136