Na pomoc zwierzętom

W miniony weekend funkcjonariusze Ekopatrolu pomagali m.in. rannym i potrzebującym pomocy zwierzętom 50 razy. Między innymi pomocy potrzebowały 4 koty, 13 psów, 12 ptaków - w tym łabędź i dwa domowe szczurki.

Dzikie wysypisko

Strażnik rejonowy z Nowego Miasta otrzymał zgłoszenie o zaśmieconym terenie u zbiegu ulic Bałtyckiej i Gnieźnieńskiej. Na miejscu okazało się, że teren zaśmiecony był masami ziemnymi, gruzem i wszelkimi odpadami w ilości co najmniej kilkudziesięciu wywrotek. Widok porażający. Dawno czegoś takiego nie widzieliśmy.

Współpraca operatorów monitoringu i strażników

Od poczatku roku operatorzy monitornigu miejskiego odnotowali 4385 zdarzeń, które wymagały intrewencji policji lub straży miejskiej. 3 814 spraw przekazali do realizacji właśnie poznańskim strażnikom. Poniżej opisujemy kilka z nich, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. 

Przygody strażników z Ekopatrolu

Realizacja zadań z zakresu ekologii, przewóz zwierząt, monitoring spalania odpadów, czy monitorowanie nieruchomości pod kątem prawidłowości gospodarowania odpadami to tylko niektóre zadania z jakimi na co dzień spotykają się strażnicy z Ekopatrolu. 

Kontrole budowlane

Jezdnie pokryte błotem, walające się śmieci, zniszczone trawniki, ciężarówki parkujące na chodnikach to najczęstsze zgłoszenia od mieszkańców, które dotyczą budów w ich okolicy.

Pomoc chorym i wyziębionym

Opisane niżej interwencje pochodzą z ratajskich osiedli, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, ale pomocy strażnicy miejscy i inne słuzby udzielają na terenie całego miasta.

Druga deratyzacja 2021

Od 1 września w Poznaniu trwa, druga już w tym roku deratyzacja. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnegon kontrolują właścicieli nieruchomości pod kątem sprawdzenia wyłożenia preparatów do zwalczania gryzoni oraz uporządkowania terenu nieruchomości.

Zatrzymaj się na chwilę i postaw na bezpieczeństwo!

We wszystkich europejskich krajach prowadzone będą działania ROAD SAFETY DAYS, pod wspólnym tytułem "Żyj i pozwól żyć innym". To działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Miśki na drzewie

Na Świerczewie misie wyrosły na drzewie, a tak na poważnie, ktoś je tam wsadził po tym jak zostały wyjęte z pobliskiego pojemnika na odzież.

Wysypiska

711 nielegalnych wysypisk odpadów - tyle wysypisk od początku roku ujawnili strażnicy miejscy! To o ponad 200 wysypisk więcej, aniżeli było ich w analogicznych okresach 2020 i 2019 roku. Najwięcej porzuconych odpadów znajduje się na terenach miejskich.

Pomagają bezdomnym

Bezdomni w Poznaniu mogą liczyć na bardzo szeroką ofertę pomocy - od codziennych posiłków, odzieży czy miejsca w ośrodku, aż po programy wychodzenia z bezdomności. Warunek jest tylko jeden - trzeba chcieć. Jeżeli osoba wymagająca pomocy nie jest ubezwłasnowolniona, to udzielenie jej pomocy "na siłę" nie jest możliwe. 

Strona 1 2 130