Monitoring na straży bezpieczeństwa
 

Mężczyzna po upadku na torowisko tramwajowe doznał urazu głowy.

Spostrzegawczość i natychmiastowa reakcja operatora monitoringu miejskiego zakończyła się interwencją zespołu ratownictwa medycznego.

Dziki w mieście
 

Od początku stycznia do połowy października służba dyżurna przyjęła od mieszkańców miasta 1973 zgłoszenia o pojawieniu się dzików na terenie zurbanizowanym.

KOMUNIKAT
 

Szanowni Państwo!

Z uwagi na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii oraz wprowadzeniem czerwonej strefy na terenie miasta Poznania, w trosce o bezpieczeństwo petentów i pracowników, Straż Miejska informuje, że od poniedziałku 26 października br. zmianie ulegają godziny obsługi osób wezwanych do Referatu Wykroczeń.

Tydzień w straży miejskiej - wybrane aspekty
 

W dniach od 12 do 18 października służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 607 zgłoszeń. Najczęściej mieszkańcy korzystali z połączenia telefonicznego - 755 zgłoszeń, pocztą elektroniczną przekazali 706 spraw, a 145 listownie bądź osobiście.

Miniony tydzień zdominowany był zaangażowaniem strażników na rzecz przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego podczas przemieszczania się mieszkańców.

Symbole narodowe
 

Symbole narodowe podlegają ochronie prawnej, co oznacza, że obowiązkiem każdego Polaka, urzędów, instytucji i organizacji działających na terenie Polski, jest otaczanie ich najwyższym szacunkiem i czcią. Niestety nie zawsze tak jest. Zdarza się, że nasze symbole narodowe w przestrzeni publicznej są zaniedbane.

Po interwencji strażników uchybienia usunięto

   

Kontrole TAXI
 

Od początku roku strażnicy skontrolowali 1295 taksówek osobowych ujawniając 241 uchybień. Posypały się mandaty. Najczęściej brakowało oznakowania zewnętrznego pojazdów, naklejki z kodem QR i cennika.

Podsumowanie tygodnia
 

W dniach od 5 do 11 października służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 484 zgłoszenia, a narastająco, od początku roku, jest ich już 56 167. Miniony tydzień to między innymi   działania profilaktyczne w rejonach wprowadzanych zmian organizacji ruchu,  nocne kontrole na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto oraz liczne interwencje z zakresu ochrony środowiska.

Bezpieczna droga do szkoły
 

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego strażnicy sprawdzali oznakowanie drogowe, stan techniczny urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, przystanki komunikacji publicznej, oświetlenie. Wszelkie uwago zostały zgłoszone odpowiednim służbom. A przez cały wrzesień kilkadziesiąt podstawówek i przedszkoli było pod szczególnym nadzorem naszych profilaktyków.

O cyberprzemocy online...
 

Na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 69 strażnicy z zespołu profilaktyki wraz z policjantem z KP Grunwald uczestniczyli w Radzie Pedagogicznej online. Celem spotkania z nauczycielami było omówienie podstawowych wiadomości związanych z cyberprzemocą.

Edukacja zamiast mandatu
 

Zespół profilaktyki straży miejskiej w Poznaniu prowadzi szereg działań o charakterze edukacyjno-informacyjnym. Są to zajęcia dla najmłodszych w przedszkolach i szkołach, ale także dla seniorów o różnorodnej tematyce. W minionym tygodniu można było spotkać strażniczki wręczające ulotki właścicielom psów, które przypominały o obowiązkach opiekunów czworonogów. A wszystko w trosce o poprawę bezpieczeństwa i czystość publicznej przestrzeni.

Strażniczki odnalazły kradzione auto
 

Wszyscy kierowcy wiedzą, że każde miejsce postojowe jest na wagę złota, dlatego kontrolę parkingów osiedlowych pod kątem nieużywanych od dłuższego czasu pojazdów przeprowadziły strażniczki m. in z Nowego Miasta.

Chodnik jest dla pieszych.......
 

Kierowcy, zwłaszcza w dużych miastach, wciąż narzekają na brak miejsc postojowych. Jednak to w żaden sposób nie usprawiedliwia parkowania samochodów na chodnikach i braku kultury kierowców. A wydawałoby się, że przepisy w tej kwestii są jasne...

Lekcja ekologii
 

Strażnik rejonowy z Nowego Miasta doprowadził do usunięcia przez sprawcę wykroczenia dzikiego wysypiska śmieci. Może nie było to ogromne składowisko odpadów, ale drobne, rozrzucane przez wiatr śmieci, nie są dobrą wizytówką miasta.

Podsumowanie minionego tygodnia
 

W dniach od 7 do 13 września służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 504 zgłoszenia, a narastająco, od początku roku, jest ich już 50 020. Miniony tydzień to między innymi kontrole placów budowy, działania profilaktyczne w rejonach wprowadzanych zmian w organizacji ruchu oraz psy bez obowiązkowych szczepień ochronnych.

Budowy "pod lupą" strażników
 

Podczas prowadzenia prac budowlanych czy remontowych, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki zapewniające porządek i bezpieczeństwo. Teren musi być ogrodzony, odpady składowane w pojemnikach, a materiały budowlane magazynowane w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Nad przestrzeganiem czystości i porządku czuwają strażnicy rejonowi.

Uważaj jak i gdzie parkujesz!
 

Już w najbliższą sobotę, 12 września, wokół skweru Eki z Małeki na Łazarzu, zostanie zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy proszeni są o zmianę miejsca parkowania.

Masz psa - musisz go zaszczepić!
 

Posiadanie zwierzęcia, a w szczególności psa, zawsze wiąże się z licznymi obowiązkami. Jednym z nich jest szczepienie ochronne przeciw wściekliźnie. Coraz częściej okazuje się, że właściciele psów "zapominają" o tym ustawowym obowiązku. Potwierdzają to interwencje strażników.

Podsumowanie minionego tygodnia
 

W dniach od 31 sierpnia do 6 września służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 385 zgłoszeń, a narastająco od początku roku, jest ich 48 516. Miniony tydzień to między innymi działania profilaktyczne w rejonach placówek oświatowych, kontrole taksówek oraz nocne kontrole "hałasu" na Starym Mieście.

Strona 1 2 123