Wypadek

Przy ul. Dąbrowskiego doszło do wypadku - samochód osobowy, z nieustalonych przyczyn, przewrócił się na dach przygniatając przechodzącą kobietę. Interweniowały strażniczki Referatu Interwencyjno - Drogowego.

ul. Dąbrowskiego - wypadek - grafika artykułu
ul. Dąbrowskiego - wypadek

Ul. Dąbrowskiego - ok. godz. 9:50, na wysokości skrzyżowania z ul. Roosevelta, doszło do wypadku drogowego. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych na miejsce wypadku dotarły strażniczki Referatu Interwencyjno - Drogowego. Z relacji przechodniów, którzy byli świadkami zdarzenia i udzielali pierwszej pomocy, samochód osobowy przewrócił się na dach przygniatając kobietę idącą chodnikiem. Przechodnie przewrócili samochód na bok i tym samym uwolnili przygniecioną kobietę. Ułożyli poszkodowaną w pozycji bezpiecznej i okryli ją kocem termicznym. Pomogli też wydostać się z pojazdu kierowcy.

Strażniczki oznaczyły miejsce zdarzenia i przejęły dalsze czynności związane z pierwszą pomocą przedmedyczną - do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, Policji i Straży Pożarnej, między innymi nawiązały bezpośredni kontakt z poszkodowanymi i zebrały podstawowe informacje o urazach i dolegliwościach.

sieci społecznościowe