Operatorzy kamer na posterunku

Uszkodzone drzwi i lusterka kilku zaparkowanych samochodów, to efekt nocnego spaceru w centrum miasta trójki młodych mężczyzn. Zareagował operator kamer Zintegrowanego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Oglądu Monitoringu Wizyjnego - sprawca dewastacji został zatrzymany przez Policję.

Straż Miejska poszukuje kandydatów do pracy

Jeśli szukasz stabilnej i ciekawej pracy wstąp do Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Oferujemy stałe i atrakcyjne wynagrodzenie, bogaty pakiet socjalny, pracę w dynamicznych zespołach, szkolenia, profesjonalne zaplecze sportowe wraz z instruktorami oraz możliwość ubezpieczenia grupowego.

Wysypiska odpadów - nowy rok, a problem ciągle ten sam

Dzikie wysypiska śmieci oraz nieprawidłowa gospodarka odpadami w miejscu ich gromadzenia, nadal są powodem licznych interwencji strażników rejonowych. Podsumowanie styczniowych wyników pracy w tym zakresie potwierdza niekorzystną tendencję - śmieci jest coraz więcej. W pierwszym miesiącu nowego roku strażnicy ujawnili 82 wysypiska odpadów, o 32 więcej, aniżeli w analogicznym okresie poprzedniego roku.

ABC użytkownika hulajnogi elektrycznej

Hulajnoga elektryczna, obok roweru, jest wśród cyklistów najbardziej popularnym środkiem transportu. Z roku na rok ich ilość w przestrzeni publicznej rośnie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, bardzo ważnym jest znajomość zasad i przepisów regulujących korzystanie z e-hulajnogi.

Działania operatorów monitoringu wizyjnego w 2022 roku

Nowa siedziba operatorów monitoringu miejskiego, 1232 kamery, blisko 8700 skutecznych interwencji i 139 zatrzymanych sprawców przestępstw, to w największym skrócie podsumowanie pracy tego zespołu w 2022 roku. Działający całodobowo system monitoringu miejskiego zdecydowanie zwiększa skuteczność działań strażników miejskich i policjantów, a praca operatorów podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

"Światło dla Ciebie"

W minioną niedzielę, w ramach Poznańskiego Betlejem Prezydent Miasta odebrał od harcerzy Światełko Betlejemskie Pokoju. 

Przedświąteczne porządki

Zbliżają się święta i koniec roku, a to oznacza, że nie tylko domowe porządki są w pełni, ale również blask odzyskują zaśmiecone tereny miejskie. Do końca listopada strażnicy doprowadzili do usunięcia 1003 dzikich wysypisk odpadów.

Poznańskie Koziołki w odświętnych szatach

Jak co roku Rzeźba Koziołków na placu Kolegiackim została ubrana w odświętne szaty. Tym razem do zakładania strojów zaproszono dzieci z Przedszkola nr 155 Polanie. Tradycja ta liczy sobie już 19 lat!

Pomoc osobom w kryzysie bezdomności

Strażnicy miejscy od października prowadzą kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych i wtedy też głównie skupiali się na tym, - aby nakłonić jak najwięcej osób do przeniesienia się do ośrodka dla bezdomnych - kilka osób skorzystało z takiej formy pomocy.

Na budowie porządek musi być!

Budowa nowych obiektów, bądź prowadzenie prac remontowych, niekiedy wiąże się z uciążliwościami dla mieszkańców. Zanieczyszczenie jezdni ziemią, nieprawidłowe gromadzenie materiałów budowlanych oraz powstających odpadów, brak odpowiednich zabezpieczeń placu budowy przed dostępem osób postronnych, to najczęściej powtarzające się zgłoszenia mieszkańców.

"Wymiary profilaktyki" Wiem. Wybieram dobrze. Blubry o dragach 2.0 - konferencja i warsztaty dla pracujących z młodzieżą

W wyższej Szkole Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja skierowana do osób zajmujących się profilaktyką uzależnień młodzieży w ramach programów "Wiem. Wybieram dobrze" Straży Miejskiej Miasta Poznania i "Blubry o dragach 2.0" Fundacji Forever Young. Konferencja połączona była z zajęciami warsztatowymi.

Wszyscy "walczymy" z wysypiskami !

Kolejne wysypiska śmieci zostały uporządkowane. Jak wynika z danych Straży Miejskiej, problem ten niepokojąco narasta - do końca września strażnicy doprowadzili do usunięcia 815 wysypisk, natomiast w analogicznym okresie ubiegłego roku, takich wysypisk było 770 (o 45 mniej).

Maszerujemy z kejterkami

Już jutro zapraszamy Państwa, a zwłaszcza wszystkich właścicieli psów na Marsz kejterka - 15 października 2022 pod Stadionem Miejskim w okolicy lokomotywy. O 14:00 ruszamy na wspólny spacerek i maszerujemy ulicą Ptasią, aż do Lasku Marcelińskiego.

"Na drugą stronę - zawsze na zielonym!"

We wrześniu w zespole naszych profilaktyków bardzo dużo się dzieje. Szkoły, spółdzielnie mieszkaniowe, przedszkola i inne placówki korzystają jeszcze z ładnej pogody i organizują różnego typu festyny i spotkania, w których uczestniczymy. Do tego dochodzą zajęcia w przedszkolach w najmłodszych grupach podczas których maluchy zapoznają się z zasadami ruchu drogowego.

Sprzątanie Świata i wyższe kary za zaśmiecanie

W związku z 29. Akcją Sprzątania Świata mieszkańcy Poznania otrzymali zaproszenie do włączenia się w to wydarzenie. Jednak nie wszyscy z niego skorzystali, co więcej postanowili zaśmiecić kolejne miejsca...

Strona 1 2 136