Akcja maseczka!

Strażnicy miejscy włączają się w akcję przekazywania maseczek ochronnych mieszkańcom. Do dyspozycji Straży przekazano 14 000 maseczek.

P

Zdążyć przed świętami

Wiosna jest szczególną porą roku. Po jesienno - zimowych chłodach ludzie chętnie wychodzą na spacery. Okazuje się, że zamiast podziwiać przyrodę budzącą się do życia, w niektórych miejscach spacerujący zmuszeni są oglądać walające się śmieci. Porządkowanie terenów miejskich nabiera tempa.

Dworzec Autobusowy "pod lupą" strażników

Samochody osobowe jeżdżące po drogach przeznaczonych dla autobusów, blokowanie ruchu, palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych - jeszcze miesiąc temu taka była codzienność na terenie Dworca Autobusowego. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wystąpił do Straży Miejskiej z prośbą o zdyscyplinowanie kierowców i podróżnych.

Spostrzegawczość strażniczki

Strażniczka rejonowa Referatu Północ rozpoznała mężczyznę poszukiwanego przez Policję! Spostrzegawczość i dobre przygotowanie się do służby, pozwoliły na odnalezienie zaginionego.

Odpady medyczne w lesie!

Na skraju lasu przy ul. Chemicznej wyrzucono odpady medyczne. Sprawę wyjaśnili strażnicy rejonowi Referatu Nowe Miasto. Konieczna była konsultacja z Policją oraz okolicznymi aptekami.

Mandaty karne na łączną kwotę 1500 zł oraz sprzątanie odpadów, to konsekwencje bezmyślnego zachowania pracownika firmy transportowej.

Podsumowanie działań minionego tygodnia

W minionym tygodniu służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 601 zgłoszeń. Najczęściej mieszkańcy korzystali z połączenia telefonicznego - 805 zgłoszeń, pocztą elektroniczną przekazali 655 spraw, a 141 listownie bądź osobiście.  

Pierwsze porządki

Wiosna coraz bliżej, a to oznacza, że przyszedł już czas na pierwsze prace porządkowe, które nie wymagają użycia ciężkiego sprzętu.

Ptasie opowieści

Strażnicy z Ekopatrolu w tym tygodniu otrzymali blisko 50 zgłoszeń dotyczących zwierząt, które miedzy innymi potrzebowały pomocy i przewiezienia do lecznic.

30 lat Straży Miejskiej w Poznaniu

Straż Miejską w Poznaniu powołano zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania z  4 marca 1991 r. Do 1995 r. Zamiennie używano nazwy "Policja Municypalna".  Poznańska straż była jedną z pierwszych takich formacji, którą utworzoną w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców  

Gruz ma swoje miejsce

Ulice: Legnicka, Wołowska, Dziewińska, Fabianowo - wspólny mianownik dla tych ulic to odpady remontowo-budowlane. Dzięki uporowi i kontroli funkcjonariuszek z Grunwaldu to już przeszłość - teraz jest już wszystko uporządkowane.

Alarmy dla seniorów

W pierwszej kolejności alarmy otrzymają seniorzy, którzy umówieni są w punkcie szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Nasz gadżet ma postać breloka do kluczy. Gdy jednak wyjmie się z niego zawleczkę, zaczyna emitować głośny sygnał dźwiękowy. Hałas na pewno zaalarmuje otoczenie, może też odstraszyć potencjalnego agresora. 

Strona 1 2 127