Spożywanie w oku kamery

Przypominamy o zakazie spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz o tym, że mandat można otrzymać nawet kiedy patrolu nie ma w pobliżu - m.in. w tej dziedzinie wspierają strażników i policjantów operatorzy monitoringu miejskiego.

Okres lęgowy ptaków i ssaków

Powoli rozpoczyna się okres lęgowy ptaków i ssaków - podpowiadamy kiedy pomagać, a kiedy zostawić młode w spokoju. Co roku na przełomie maja i czerwca wiele młodych ptaków opuszcza gniazda i pod opieką rodziców zaczyna poznawać otaczający świat. 

I po majówce

Tegoroczna aura, zwłaszcza w Poznaniu sprzyjała spacerom i wypoczynkowi na wolnym powietrzu. Pogoda zachęcała do skorzystania z odpoczynku na świeżym powietrzu - co też poznaniacy uczynili. Generalnie było spokojnie i kulturalnie, jednak nie zabrakło zdarzeń wymagających interwencji strażników miejskich.

Grillowanie na świeżym powietrzu - zasady

Dla wielu osób majówka to również początek sezonu grillowego, dlatego przypominamy i wyjaśniamy jak grillować zgodnie z prawem. Przede wszystkim grillowanie nie jest zabronione, jednak poszczególni zarządcy terenów lub administratorzy budynków mogą ustalić swoje zasady dotyczące grillowania. Należy się z nimi zapoznać, aby uniknąć wizyty policji lub straży miejskiej.

Ognisko na działce?

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęło się porządkowanie ogrodów. Mieszkańcy pozbywając się niechcianych odpadów nie zawsze robią to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Bywa tak, że uprzątnięte odpady roślinne spalane są w ogniskach, a worki pełne śmieci trafiają do "lasu". W takich przypadkach interweniują strażnicy miejscy.

Gdzie jest mój samochód!?

Kiedy pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela? Na przykład wtedy, gdy zaparkuje na przystanku autobusowym, w taki sposób, że uniemożliwia korzystanie z niego przez pasażerów i kierowców MPK.

Wysypiska odpadów - końca nie widać

Kolejne tereny, po interwencji strażników rejonowych, odzyskują blask.

W minionym tygodniu uporządkowano szereg nieruchomości miejskich, spółdzielni mieszkaniowych, gruntów państwowych oraz prywatnych.

Półmetek deratyzacji

Od 1 kwietnia w Poznaniu trwa pierwsza w tym roku obowiązkowa deratyzacja. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego kontrolują nieruchomości pod kątem sprawdzenia wyłożenia preparatów do zwalczania gryzoni, wywieszenia ostrzeżeń oraz uporządkowania terenu nieruchomości.

Pomoc seniorce

Mieszkaniec ulicy Roboczej zauważył w oknie naprzeciwko swojego mieszkania kobietę machającą rękoma i wołającej pomocy. Niestety nie słyszał co dokładnie mówi kobieta, dlatego zdecydował się wezwać pomoc.

Mandat nie zawsze konieczny...

Działania strażników terenowych nie zawsze muszą być zakończone mandatem karnym. Czasami wystarczą rozmowa, umowa i ich efekty. A te było widać podczas kontroli zaśmieconych wcześniej terenów m.in. na ul. Księżycowej na Nowym Mieście i Miętowej na Północy.

W sobotę mecz Lecha. Godnie uczcijmy 100-lecie Klubu Lech Poznań!

W najbliższą sobotę, 19 marca, na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Jagiellonią Białystok.

Organizatorzy spodziewają się ok. 40 tys. kibiców!

W związku z tym apelujemy o korzystanie z komunikacji miejskiej i wcześniejsze przybycie na stadion.

Pomagają bezdomnym

Osoby w kryzysie bezdomności mogą liczyć na pomoc ze strony różnych służb przez cały rok, jednak w okresie jesienno-zimowym jest ona szczególnie potrzebna. Nawet przy niewielkich spadkach temperatury poniżej 0 °C życie bezdomnych jest zagrożone.

ABC ruchu drogowego ulicy Półwiejskiej

Półwiejska to jedna z najpopularniejszych ulic Poznania. Liczne sklepy i restauracje, bezpośrednie sąsiedztwo centrów handlowych i Starego Rynku, ale przede wszystkim przestrzeń przystosowana dla pieszych - to wszystko sprawia, że od lat ściągają tam rzesze mieszkańców i turystów. Strażnicy codziennie patrolują ten rejon Poznania.

Podsumowanie minionego tygodnia - wiatr zdominował pracę strażników

W minionym tygodniu dyżurni Straży Miejskiej przyjęli do realizacji 1 798 zgłoszeń mieszkańców, które wymagały podjęcia działań interwencyjnych. Chociaż uciążliwości powodowane źle zaparkowanymi pojazdami wciąż generują najwięcej zgłoszeń (1 146 w ostatnim tygodniu), to zagrożenia powstałe w wyniku silnych podmuchów wiatru zdominowały pracę strażników.

Strona 1 2 133