Podsumowanie tygodnia
 

W dniach od 16 do 22 listopada służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 211 zgłoszeń. Najczęściej mieszkańcy korzystali z połącznia telefonicznego (624) i poczty elektronicznej (469 zgłoszeń).

Zwierzęce opowieści
 

Pomoc zwierzętom rannym, chorym i porzuconym nie słabnie podczas epidemii. Od tygodni utrzymuje się na podobnym poziomie i wynosi ok 100 interwencji. Wciąż najczęściej pomocy potrzebują bezdomne psy, ale coraz częściej także zwierzęta egzotyczne i dziko żyjące. Oto kilka przykładów z minionego i obecnego tygodnia.

Dronem w SMOG
 

Blisko 300 pomiarów od początku trwającego obecnie sezonu grzewczego przeprowadzili strażnicy miejscy z Ekopatrolu z użyciem drona. W sumie to 33 dni z oblotami dronem w najbardziej zadymionych częściach naszego miasta.

Kolejny tydzień za nami
 

Odwiedziny osób bezdomnych, kontrole spalania, czy wywozy aut z ulic na których trwa wdrażanie strefy płatnego parkowania. To tylko wybrane zadania, z którymi mierzyli się strażnicy w ciągu minionego tygodnia.

Profilaktycy zdalnie
 

Strażnicy miejscy z zespołu profilaktyki zajęcia edukacyjne prowadzone w szkołach, znów zamienili na współpracę zdalną. W tym tygodniu nasi profilaktycy ponownie uruchomili e-profilaktykę, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół, z którymi na co dzień współpracują.

Pierwsze kontrole bezdomnych
 

Okres jesienno - zimowy to najtrudniejszy czas do przetrwania dla osób "bez dachu nad głową". W listopadzie rozpoczęły się kontrole strażników i pracowników socjalnych MOPR osób bezdomnych.

Śmieci na ulicy
 

Strażnicy miejscy na terenie całego miasta znajduję porzucone śmieci na ulicach. Na szczęcie dociekliwość funkcjonariuszy często pozwala na ustalenie osób dopuszczających się zaśmiecania miasta i wyciągnięcie wobec nich konsekwencji.

Sprayem nie tylko po elewacji budynku...
 

W ostatnim czasie w wielu miejscach miasta, na chodnikach, murach, elewacjach pojawiały się napisy i symbole. W miniony weekend dzięki czujności operatorów monitoringu miejskiego udało się zatrzymać kilkoro wandali, którzy odpowiedzą za swoje "artystyczne" wizje.

Liście
 

Straż miejska przypomina o obowiązkach osób odpowiedzialnych za czystość przy nieruchomościach. 

Monitoring na straży bezpieczeństwa
 

Mężczyzna po upadku na torowisko tramwajowe doznał urazu głowy.

Spostrzegawczość i natychmiastowa reakcja operatora monitoringu miejskiego zakończyła się interwencją zespołu ratownictwa medycznego.

Dziki w mieście
 

Od początku stycznia do połowy października służba dyżurna przyjęła od mieszkańców miasta 1973 zgłoszenia o pojawieniu się dzików na terenie zurbanizowanym.

KOMUNIKAT
 

Szanowni Państwo!

Z uwagi na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii oraz wprowadzeniem czerwonej strefy na terenie miasta Poznania, w trosce o bezpieczeństwo petentów i pracowników, Straż Miejska informuje, że od poniedziałku 26 października br. zmianie ulegają godziny obsługi osób wezwanych do Referatu Wykroczeń.

Tydzień w straży miejskiej - wybrane aspekty
 

W dniach od 12 do 18 października służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 607 zgłoszeń. Najczęściej mieszkańcy korzystali z połączenia telefonicznego - 755 zgłoszeń, pocztą elektroniczną przekazali 706 spraw, a 145 listownie bądź osobiście.

Miniony tydzień zdominowany był zaangażowaniem strażników na rzecz przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego podczas przemieszczania się mieszkańców.

Symbole narodowe
 

Symbole narodowe podlegają ochronie prawnej, co oznacza, że obowiązkiem każdego Polaka, urzędów, instytucji i organizacji działających na terenie Polski, jest otaczanie ich najwyższym szacunkiem i czcią. Niestety nie zawsze tak jest. Zdarza się, że nasze symbole narodowe w przestrzeni publicznej są zaniedbane.

Po interwencji strażników uchybienia usunięto

   

Kontrole TAXI
 

Od początku roku strażnicy skontrolowali 1295 taksówek osobowych ujawniając 241 uchybień. Posypały się mandaty. Najczęściej brakowało oznakowania zewnętrznego pojazdów, naklejki z kodem QR i cennika.

Podsumowanie tygodnia
 

W dniach od 5 do 11 października służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 484 zgłoszenia, a narastająco, od początku roku, jest ich już 56 167. Miniony tydzień to między innymi   działania profilaktyczne w rejonach wprowadzanych zmian organizacji ruchu,  nocne kontrole na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto oraz liczne interwencje z zakresu ochrony środowiska.

Strona 1 2 124