Zespół profilaktyki

Z początkiem września rozpoczął się nowy rok szkolny. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania, w rejonach poznańskich szkół, zainaugurowali profilaktyczne działania zmierzające do zapewnienia uczniom bezpieczeństwa na drodze - "Bezpieczna droga do szkoły".

Strażnicy po wakacyjnej przerwie (dla większości uczniów nieobecność w szkole trwała od marca) pojawili się przed szkołami, w rejonach szkół oraz na ulicach prowadzących do szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Zwracali uwagę na zachowanie uczniów na przejściach dla pieszych. Uczniom przed szkołami wręczali elementy odblaskowe, które powinny poprawić ich widoczność na drodze. Wraz z powrotem do szkolnej nauki, codzienne przemierzanie drogi do i ze szkoły będzie stałym elementem w życiu uczniów. Droga ta winna być zatem bezpieczna. Kierowcy w tych przestrzeniach, szczególnie po okresie wakacyjnym, powinni zachować szczególną ostrożność z uwagi na letnie wspomnienia dzieci i prawdopodobną, jeszcze rozproszoną ich uwagę.
Nieodzownym elementem rozmów było również przypomnienie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z koronawirusem.

Społeczności szkolnej życzymy zdrowia i wytrwałości w nowym roku szkolnym!

strażnicy Zespołu Profilaktyki SMMP

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej