Strażnicy uratowali bezdomnego

 Strażnicy Referatu Grunwald interweniowali w sprawie bezdomnego mężczyzny, który był zaklinowany w nieużywanym pojeździe. Funkcjonariusze musieli rozbić boczną szybę pojazdu. Konieczna była interwencja Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Samochód z rozbitą szybą - miejsce interwencji - grafika artykułu
Samochód z rozbitą szybą - miejsce interwencji

Wczoraj, około godz. 17: 00, dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie mieszkańca z ulicy Chełmońskiego, w sprawie bezdomnego mężczyzny, który przebywał w pojeździe zaparkowanym na podwórzu kamienicy. Stare, nieużywane samochody często są zajmowane przez bezdomnych i wykorzystywane nawet jako miejsca noclegowe. Jednak tym razem wrak opla okazał się niebezpieczną pułapką -  zaklinowane drzwi uniemożliwiły mężczyźnie wydostanie się na zewnątrz. Zziębnięty i głodny nie miał sił na otwarcie pojazdu.  

Strażnicy również nie mogli otworzyć drzwi pojazdu:

- sytuacja była dramatyczna. Mróz, szybko zapadający zmierzch i wołanie o pomoc. Uwięziony mężczyzna był głodny i wyziębiony, a to wskazywało na stan zagrożenia życia. Decyzja mogła być tylko jedna - rozbiliśmy boczną szybę i wydostaliśmy go na zewnątrz.

Bezdomnym zajął się wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego - był w stanie skrajnego wychłodzenia organizmu. Pomiar temperatury ciała wskazał 30,9 °C, został przetransportowany do szpitala.

W ocenie medyków interwencja mieszkańca i podjęte działania strażników, uratowały mężczyźnie życie.

sieci społecznościowe