Wiosenne porządki

Chociaż do kalendarzowej wiosny jeszcze daleko, to za oknami mamy wiosnę. Taka pogoda z pewnością umożliwia porządkowanie zaśmieconych terenów.

Północ - porzucone opony
Północ - porzucone opony

W kończącym się tygodniu, po interwencji strażników rejonowych, wiele zaśmieconych miejsc zostało uporządkowanych. Oto kilka przykładów:

Grunwald - na placu, u zbiegu ulic Brzechwy i Barwickiej, ktoś porzucił 3 samochody wypełnione odpadami. Śmietnisko zbulwersowało okolicznych mieszkańców. Po interwencji strażnika rejonowego śmieci uporządkował właściciel terenu. Trwa ustalanie właścicieli pojazdów;

Północ - w kilku miejscach, na skraju kompleksów leśnych, ktoś porzucił opony samochodów osobowych i ciężarowych. Najwięcej, bo blisko 200 opon, leżało na działce prywatnej. Pozostałe wysypiska były na terenach miejskich. Po interwencji strażnika rejonowego opony usunięto na zlecenie właścicieli nieruchomości;

Wilda - w sprawie śmieci i chwastów na chodniku przy ul. Górna Wilda interweniował strażnik rejonowy. Obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest dbałość o porządek na chodniku, gdy ten bezpośrednio przylega do granicy jego działki. Brak przysłowiowej "miotły" zakończył się wychowawczym mandatem - chwasty usunięto, a śmieci posprzątano.