W środę mecz Lecha - uważaj jak i gdzie parkujesz

W najbliższą środę, 8 lipca, na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Lechią Gdańsk. Stawką meczu jest awans do finału Pucharu Polski! Apelujemy o ostrożną jazdę, stosowanie się do czasowych zmian w organizacji ruchu, parkowanie zgodne z przepisami oraz stosowania zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z panującą epidemią.

Czasowa organizacja ruchu w okolicy stadionu przy ul. Bułgarskiej
Czasowa organizacja ruchu w okolicy stadionu przy ul. Bułgarskiej

Najważniejsze zmiany w organizacji ruchu na drogach wokół stadionu będą dotyczyć:   

  • zakazu parkowania przy ul. Wałbrzyskiej (na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
  • zakazu parkowania przy ul. Ptasiej (na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Wałbrzyskiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
  • w części ulic Bułgarskiej, Grunwaldzkiej i Jugosłowiańskiej wprowadzone zostaną zakazy ruchu i związane z tym zmian nakazujące inne kierunki jazdy. Należy dodać, że niektóre ograniczenia nie będą dotyczyć mieszkańców dojeżdżających do miejsca zamieszkania.

Zwracamy szczególną uwagę kierujących, którzy będą chcieli zaparkować samochód w pobliżu stadionu, na konieczność bezwzględnego przestrzegania wszystkich przepisów z zakresu postoju samochodu. Między innymi przypominamy o zakazie parkowania na terenach zielonych, przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, w bramach wjazdowych nieruchomości czy na chodnikach. Zasady te są najczęściej łamane i w konsekwencji powodują liczne utrudnienia dla mieszkańców okolic stadionu. Nie narażaj się na kary!

Zalecamy korzystanie z dostępnych parkingów - między innymi bardzo duże i bezpłatne parkingi przy ul. Cmentarnej (dojazd do stadionu tramwajami linii 1, 6, 13 lub 15 min. pieszo).

W zawiązku z panującą epidemią przypominamy o konieczności stosowania zasad bezpieczeństwa obowiązujących kibiców na stadionie - chodzi przede wszystkim o dystansowanie się.

Piłkarzom życzymy wygranej, a kibicom tylko sportowych emocji.

Rozpoczęcie meczu o godz. 20:00.