W sobotę mecz Lecha. Godnie uczcijmy 100-lecie Klubu Lech Poznań!

W najbliższą sobotę, 19 marca, na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Jagiellonią Białystok.

Organizatorzy spodziewają się ok. 40 tys. kibiców!

W związku z tym apelujemy o korzystanie z komunikacji miejskiej i wcześniejsze przybycie na stadion.

Strażnicy miejscy przed meczem zajmują miejsca wyznaczone przez Policję - grafika artykułu
Strażnicy miejscy przed meczem zajmują miejsca wyznaczone przez Policję

Kibice przyjeżdżający samochodami proszeni są o ostrożną jazdę i stosowanie się do czasowych zmian w organizacji ruchu.

Najważniejsze zmiany na drogach wokół stadionu będą dotyczyć:   

  • zakazu parkowania z tabliczką z holownikiem przy ul. Wałbrzyskiej (na odcinku od ul. Strzegomskiej w kierunku do ul. Ptasiej - pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
  • zakazu parkowania z tabliczką z holownikiem przy ul. Ptasiej (na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Wałbrzyskiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
  • zakazu parkowania przy ul. Węgorka;
  • w części ulic Bułgarskiej, Grunwaldzkiej i Jugosłowiańskiej wprowadzone zostaną zakazy ruchu i związane z tym zmiany nakazujące inne kierunki jazdy. Należy dodać, że niektóre ograniczenia nie będą dotyczyć mieszkańców dojeżdżających do miejsca zamieszkania.

Dodatkowo zwracamy szczególną uwagę kierujących, którzy będą chcieli zaparkować samochód w pobliżu stadionu, na konieczność bezwzględnego przestrzegania wszystkich przepisów z zakresu postoju samochodu. Między innymi przypominamy o zakazie parkowania na terenach zielonych, przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, w bramach wjazdowych nieruchomości czy na chodnikach. Zasady te są najczęściej łamane powodując liczne utrudnienia dla mieszkańców okolic stadionu, takich jak osiedla Kopernika i Abisynia, a w szczególności ulic Kasztelańskiej i Marszałkowskiej.

Piłkarzom życzymy wygranej, a kibicom tylko sportowych emocji.

Początek meczu o godz. 20:00

Z okazji 100 rocznicy utworzenia Klubu Lech Poznań piłkarzom, działaczom oraz wszystkim sympatykom Poznańskiej Lokomotywy, składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy samych sukcesów.

sieci społecznościowe