Udzielili pomocy

Strażnicy referatu Wilda interweniowali w sprawie osoby z zanikiem pamięci. W ustaleniu aktualnego adresu zamieszkania pomógł dyżurny Policji z Dęblina.

Radiowóz SMMP
Radiowóz SMMP

Ok. godz. 20:30, przy ul. Wierzbięcice, przechodnie zwrócili uwagę na starszą kobietę, która pytała o drogę do domu. Interweniowali strażnicy Referatu Wilda. Kobieta (88 l.) była przekonana, że znajduje się w Dęblinie, niedaleko miejsca zamieszkania. Podała strażnikom imię i nazwisko oraz adres zamieszkania i poprosiła o pomoc w dotarciu do domu, gdyż zabłądziła.

Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów, nie posiadała również numeru telefonu do rodziny. Na pytanie strażnika: co robi w Poznaniu, nie potrafiła udzielić odpowiedzi.  W międzyczasie dyżurny Straży Miejskiej skontaktował się z komisariatem Policji w Dęblinie i ustalił, że starsza pani od kilku lat nie mieszka już pod adresem, który pamiętała i przekazała strażnikom. Policjant przekazał dyżurnemu SM poznański adres zamieszkania oraz numer telefonu do rodziny kobiety. Niestety, w aktualnym miejscu zamieszkania strażnicy nikogo nie zastali, także nie udało się nawiązać kontaktu telefonicznego z rodziną. W takiej sytuacji wezwali zespół ratownictwa medycznego - staruszka została zabrana do szpitala.

Apelujemy - nie przechodźmy obojętnie obok osób, które mogą potrzebować pomocy. Przed nami okres letnich upałów - zwracajmy uwagę na osoby w podeszłym wieku, dzieci, czy zwierzęta przebywające w zamkniętych pojazdach.