Strażnicy Ekopatrolu odłowili 20 nietoperzy

Interwencje miały miejsce w minioną środę. Strażnicy otrzymali informację od spacerowicza, który poinformował, że znalazł rannego nietoperza pod mostem Przemysła II. 

Straż miejska - grafika artykułu
Straż miejska

W momencie przybycia patrolu na ziemi znajdowało się już pięć nietoperzy. Pan, który znalazł pierwszego nietoperza zabezpieczył miejsce przed innymi osobami postronnymi oraz zwierzętami.

Okazało się, że nietoperze wylatywały ze szpary przy styku przęsła i filaru mostu. Niektóre nietoperze odlatywały, a te słabsze spadały na ziemię. O całej sytuacji strażnicy poinformowali PTOP Salamandra - przedstawiciel Towarzystwa również przybył na miejsce.

Po zakończeniu interwencji przy ul. Hetmańskiej - strażnicy zostali wezwani do kolejnego znalezionego nietoperza na drugim końcu Poznania - ranny nietoperz został znaleziony na stadionie Lecha przy ul. Bułgarskiej.

Tego dnia strażnicy z Ekopatrolu odłowili 19 nietoperzy z ul. Hetmańskiej i jednego z ul. Bułgarskiej - wszystkie zostały przewiezione do Towarzystwa Salamandra, gdzie otrzymają fachową pomoc i odzyskają siły, by mogły zostać wypuszczone.  

Rada funkcjonariuszy Ekopatrolu:

Jeżeli znajdziemy leżącego lub rannego nietoperza należy go zabezpieczyć -nakrywając np. kartonikiem i wezwać SM. Nietoperzy nie należy się bać, są bardzo pożyteczne- zjadają ogromne ilości owadów. Zwierzęta te, nie są groźne dla człowieka, ale nieodpowiednio podnoszone mogą ugryźć.

Funkcjonariusze Eko Patrolu zostali przeszkoleni prze fachowców jak się z nimi obchodzić.

sieci społecznościowe