Spożywanie w oku kamery

Przypominamy o zakazie spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz o tym, że mandat można otrzymać nawet kiedy patrolu nie ma w pobliżu - m.in. w tej dziedzinie wspierają strażników i policjantów operatorzy monitoringu miejskiego.

SMMP - grafika artykułu
SMMP

Do 15 maja 2022 roku operatorzy przekazali do realizacji 914 interwencji dot. spożywania alkoholu straży miejskiej lub policji. A sezon na picie pod "chmurką" dopiero się rozkręca.

Zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych określa ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi dlatego amatorzy picia napojów alkoholowych pod chmurką muszą pamiętać, że taka degustacja nie w każdym miejscu jest zgodna z prawem.
Spożywanie napojów alkoholowych jest zabronione w miejscu publicznym można to jednak robić w miejscach przeznaczonych do ich spożycia na miejscu lub tam gdzie jest to dozwolone. Na pewno nie wolno spożywać alkoholu m.in na ulicy, w parku, przy miejskich fontannach, czy skwerach.

Od początku roku do końca kwietnia strażnicy miejscy ukarali mandatami karnymi 433 osoby za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, 63 osoby pouczyli, a 1 wniosek skierowali do Sądu.

Osoba spożywająca napój alkoholowy w miejscu publicznym popełnia wykroczenie z art. 43 ust.1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, które karane jest grzywną w postępowaniu mandatowym w wysokości 100,00 złotych.

sieci społecznościowe