Spostrzegawczość strażniczki

Strażniczka rejonowa Referatu Północ rozpoznała mężczyznę poszukiwanego przez Policję! Spostrzegawczość i dobre przygotowanie się do służby, pozwoliły na odnalezienie zaginionego.

Radiowóz Straży Miejskiej - grafika artykułu
Radiowóz Straży Miejskiej

Do zdarzenia doszło na terenie Dworca autobusowego Jana III Sobieskiego, podczas codziennej służby patrolowej strażników w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. W takich miejscach strażnicy zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad ochrony przed rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, a w szczególności obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką.

Uwagę strażników zwrócił mężczyzna bez maseczki. Po zbliżeniu się, strażniczka rozpoznała w nim mężczyznę poszukiwanego przez Policję. Okazało się, że przed wyjściem w rejon, funkcjonariuszka tradycyjnie przeglądała komunikaty o poszukiwanych osobach, publikowane na kanałach komunikacji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Tym razem policjanci z Czerwonaka poszukiwali mężczyznę, który 22 lutego wyszedł z domu i do tej pory nie było z nim kontaktu.

Na miejsce wezwano patrol Policji z KP Północ - policjanci potwierdzili, że mężczyzna wskazany przez strażników jest osobą poszukiwaną. Dalsze czynności prowadzi Policja.

Strażniczce z referatu Północ gratulujemy spostrzegawczości i wzorowego przygotowania się do służby.

sieci społecznościowe