Sarbinowska posprzątana

Ponad 1500 zł za wyrzucenie odpadów budowlanych przy ul. Sarbinowskiej - sprzątanie tego wysypiska zakończyło jedno z dłuższych postępowań wyjaśniających, prowadzonych przez strażnika rejonowego z Nowego Miasta. 

ul. Sarbinowska - odpady budowlane
ul. Sarbinowska - odpady budowlane

Wszystko zaczęło się w drugiej połowie lipca. Strażnik rejonowy z Referatu Nowe Miasto otrzymał zgłoszenie mieszkańców z okolic ul. Sarbinowskiej o dużym wysypisku śmieci. Wszyscy byli oburzeni bezczelnością sprawcy - zrzutu odpadów budowlanych dokonano na środku drogi gruntowej, poważnie utrudniając przejazd, a nawet przejście. Funkcjonariusz szczegółowo przyjrzał się porzuconym odpadom i natknął się na fragmenty projektu budynku. Znalezione dokumenty strażnik pokazał w pracowni architektonicznej, a tam bez trudu wskazano mu adres, gdzie zaprojektowany budynek miał powstać. Właściciel nowego budynku wskazał kierownika budowy, a ten osobę, która zajęła się transportem odpadów. W ustaleniu miejsca pobytu sprawcy wykroczenia pomógł strażnikowi dzielnicowy KP Nowe Miasto.

Po ponad miesięcznym dochodzeniu  wysypisko z ul. Sarbinowskiej wreszcie posprzątano. Łączne koszty kar i sprzątania przekroczyły 1500 zł:

  • kierownik budowy został ukarany za niewłaściwą gospodarkę odpadami (500 zł)
  • sprawca wykroczenia ukarany za zanieczyszczanie miejsca publicznego (500 zł)
  • rachunek za sprzątanie odpadów w wysokości 540 zł pokrył sprawca wykroczenia.