Razem dla Bezpieczeństwa Seniorów

W Poznaniu mieszka ponad 140 tys. Seniorek i Seniorów, a Ich bezpieczeństwo jest ważne także dla straży miejskiej. Funkcjonariusze z zespołu profilaktyki prowadzą spotkania z osobami powyżej 60 roku życia, które obejmują trzy bloki tematyczne: "Bezpieczny senior", "Pierwsza pomoc i profilaktyka zdrowia" oraz "Bezpieczeństwo ekonomiczne".

Straż Miejska - grafika artykułu
Straż Miejska

Stworzony projekt profilaktyczny jest uzupełnieniem realizowanego aktualnie Programu "Seniorzy -bezpieczeństwo osobiste" - ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa w bezpośrednim zagrożeniu życia w wyniku agresji. Dlatego tak ważne jest zapewnienie starszym ludziom, a także kobietom narzędzi, które pomogą czuć się bezpiecznie i właściwie zachować się w wypadku zagrożenia życia i zdrowia. Są to kolejne sposoby i metody, którymi Straż Miejska Miasta Poznania i Poznańskie Centrum Świadczeń chce wesprzeć mieszkańców. Komendant SMMP Waldemar Matuszewski oraz dyrektor PCŚ Grzegorz Karolczyk spotkali się , by omówić szczegóły. Na spotkaniu omówiono m.in. zakup osobistych alarmów w postaci breloka do kluczy. Gadżet ten uruchomiony poprzez wyjęcie zawleczki powoduje emisję głośnego dźwiękowego sygnału, który może odstraszyć potencjalnego agresora, a na pewno zaalarmuje otoczenie.

Dystrybucja alarmów odbywać się będzie podczas spotkań z seniorami, a także w poznańskich placówkach oświatowych wśród nauczycielek oraz w przychodniach podczas szczepień przeciw COVID-19.

sieci społecznościowe