Przypadkowa interwencja

Byli w odpowiednim miejscu i czasie - strażnicy Ekopatrolu zapobiegli możliwej tragedii!

Strażacy po akcji udrożnienia przewodu wentylacyjnego romawiają z właścicielką nieruchomości - grafika artykułu
Strażacy po akcji udrożnienia przewodu wentylacyjnego romawiają z właścicielką nieruchomości

Przejeżdżając ul. Wołowską strażnicy Ekopatrolu zwrócili uwagę na parterowy budynek mieszkalny, z którego wydobywał się dym:

 - dym wydostawał się nie tylko z komina, ale również z okien i drzwi. Sytuacja wyglądała groźnie. Postanowiliśmy sprawdzić, czy ktoś z mieszkańców potrzebuje pomocy. Na terenie posesji znajdowała się kobieta w podeszłym wieku (79 l.), która oświadczyła że mieszka sama. Jak codziennie rozpaliła w piecu i nie wie co się stało. Wszędzie było pełno dymu!

Strażnicy wyprowadzili kobietę na zewnątrz, wezwali Straż Pożarną i przewietrzyli mieszkanie. Działania podjęte przez strażaków polegały na udrożnieniu przewodu wentylacyjnego - z wyczystki wybrali 3 wiadra sadzy! Dodatkowo zauważyli, że pomimo mocno rozgrzanego pieca grzejniki były zimne.

Tym razem udało się - natychmiastowa interwencja przejeżdżających strażników zapobiegła możliwej tragedii. W budynku konieczne jest wyczyszczenie przewodów wentylacyjnych, sprawdzenie ich drożności i szczelności całego układu. Dodatkowo układ wodny instalacji CO również wymaga przeglądu.

O całym zajściu został poinformowany syn kobiety.

sieci społecznościowe