Poznań walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Już od jutra rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji motywującej mieszkańców do zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Po raz czwarty rowerzyści z Poznania rozpoczną miesięczną rywalizację z uczestnikami innych miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W ramach rywalizacji poznańskich firm jest Straż Miejska.

Patrol rowerowy SMMP (fot. archiwum SMMP) - grafika artykułu
Patrol rowerowy SMMP (fot. archiwum SMMP)

Tradycyjnie, w dniach od 1 do 30 czerwca, wybieramy Rowerową Stolicę Polski, ale nie w głosowaniu, a tylko i wyłącznie poprzez aktywność fizyczną połączoną ze świetną zabawą. Zasady są proste - rowerzyści pobierają darmową aplikację, w której rejestrowane są trasy i długości przejazdów. Uczestnik decyduje, dla którego miasta zamierza zdobywać kilometry.

Tegoroczną nowością w ramach akcji będzie rywalizacja firm. Jak do tej pory, do współzawodnictwa o Puchar i Tytuł najbardziej rowerowej firmy z Poznania, zgłosiło się blisko 30 firm, między innymi jest Straż Miejska.

Rowerowa Stolica Polski, a właściwie Aktywne Miasta (nazwa pierwotna), to projekt rekreacyjno - sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Inicjatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

Z tej zabawy można korzystać przez cały rok sprawdzając czas aktywności, trasę, spalone kalorie i inne, nie tylko w danym dniu, ale również w różnych przedziałach czasu.

Zachęcamy wszystkich do wspólnej, aktywnej zabawy.

Więcej informacji można przeczytać w artykule Rowerowa Stolica Polski 2024, opublikowanym na łamach portalu poznan.pl.