Poszukiwany, poszukiwana.....

Strażnicy rejonowi Referatu Nowe Miasto odnaleźli skradzionego Fiata. Po blisko 2 latach poszukiwań samochód wróci do właścicielki.

Strażnik rejonowy Referatu Nowe Miasto w trakcie czynności wyjaśniających na parkingu osiedla Orła Białego
Strażnik rejonowy Referatu Nowe Miasto w trakcie czynności wyjaśniających na parkingu osiedla Orła Białego

Bywa niekiedy tak, że rutynowe działania kończą się w sposób nieoczekiwany, a wręcz zaskakujący. Wyszukiwanie i usuwanie wraków należy do tzw. rutynowych czynności każdego strażnika rejonowego. W pierwszym półroczu funkcjonariusze Referatu Nowe Miasto doprowadzili do usunięcia 62 takie auta retro. Każdorazowo najpierw ustalali właściciela samochodu, a dopiero gdy to nie było możliwe, na wniosek zarządcy drogi, zlecali usunięcie wraka na parking strzeżony. Czynności wyjaśniające w takich sprawach niekiedy trwają nawet kilka tygodni.

Tym razem było inaczej. Strażnicy, w ramach współpracy z administracją Osiedla Orła Białego, dokonali "przeglądu" samochodów zaparkowanych na parkingu przy ul. Kurlandzkiej. Celem były pojazdy, których stan wskazywał na to, że nie są używane od długiego czasu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na białego Fiata bez tablic rejestracyjnych, jednak z nalepką kontrolną na przedniej szybie. Na tej podstawie dowiedzieli się w bazie CEPiK nie tylko danych właściciela pojazdu, ale również tego, że samochód ten był poszukiwany od 2017 roku! W  niedługim czasie na miejsce przybyli policjanci i właścicielka skradzionego samochodu.  Po blisko 2 latach poszukiwań samochód wróci do właścicielki.