Porządki na Szczepankowie

Strażnik osiedlowy z rejonu Szczepankowa przeprowadził kilka interwencji porządkowych. Między innymi, sprawdził czystość chodników położonych bezpośrednio przy placach budów oraz zajął się mocno zanieczyszczoną działką.

Porządki na Szczepankowie
Chodnik zanieczyszczony błotem

Wzdłuż ulicy Szczepankowo został położony nowy szeroki chodnik. Nowa droga przeznaczona jest zarówno dla pieszych jak i dla rowerzystów. Niestety w błocie, ani chodzenie, ani jazda rowerem, nie należą do przyjemności. A tak właśnie było w dwóch miejscach położonych na wysokości placów budów. Samochody wyjeżdżając z terenu budowy pod kołami naniosły spore ilości ziemi, z których szybko zrobiło się śliskie błoto. W obydwu przypadkach interwencja strażnika doprowadziła do natychmiastowego uporządkowania chodnika. Teraz kierownicy budów już na bieżąco dbają o porządek.

Kolejna interwencja strażnika osiedlowego dotyczyła mocno zanieczyszczonej działki. Okoliczni mieszkańcy skarżyli się na spory bałagan jaki panuje na nieogrodzonej nieruchomości przy ul. Jeżynowej. Można tam znaleźć praktycznie wszystko - od telewizora i mebli począwszy, aż po gruz budowlany i wiele innych drobnych odpadów. Wyjaśniając sprawę własności zanieczyszczonej działki okazało się, że w ubiegłym roku zmarł jej właściciel. Obecnie wszelkie prawa własności odziedziczył syn zmarłego, który zobowiązał się, że do końca stycznia przyszłego roku ogrodzi nieruchomość i sukcesywnie rozpocznie oczyszczanie terenu. Strażnik będzie obserwował, czy faktycznie następuje postęp w pracach porządkowych.