Porządek, czystość i spożywanie alkoholu w czasie wypoczynku na świeżym powietrzu

Spokój, odpoczynek i relaks... oczywiście, jak najbardziej - jednak, aby w pełni cieszyć się pierwszymi dniami wiosny pamiętajmy o kilku zasadach - nie zakłócajmy spokoju innym, posprzątajmy po sobie, a jeśli już musimy, spożywajmy alkohol w miejscach do tego wyznaczonych.

Straż miejska - grafika artykułu
Straż miejsk

Z pewnością wielu mieszkańców naszego miasta, w najbliższy weekend wybierze wypoczynek nad Wartą, parkach czy nad jeziorami. W każdym z tych miejsc warto pamiętać o kilku zasadach.

Za zakłócanie spokoju i porządku publicznego innym osobom może nam grozić mandat zgodnie z  art. 51 par 1 w wysokości od 100-500 zł.

Kolejna rzecz to sprzątanie po sobie. Jeśli możemy przynieść na biesiadę pełne siatki jedzenia, to tym bardziej możemy zabrać ze sobą śmieci i wrzucić je do kosza. Za zaśmiecanie grozi nam mandat od 50 - 500 zł art 145 KW.  Od 1 kwietnia wzdłuż brzegów Warty stanie 135 pojemników na odpady, które pomogą zachować czystość w tym rejonie. Jednak do tego czasu, zabierzmy śmieci ze sobą, do najbliższego kosza.

Tereny nad Wartą są na bieżąco monitorowane pod kątem czystości, a także sprzątane przez służby miejskie. 

Nad Wartą postawione zostały znaki wyznaczające granice stref, w których dozwolone jest picie alkoholu. Spożywanie alkoholu poza wyznaczonymi strefami  będzie karane.

Osoba spożywająca napój alkoholowy w miejscu publicznym popełnia wykroczenie z art. 43 ust.1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, które karane jest grzywną w postępowaniu mandatowym w wysokości 100,00 złotych.

sieci społecznościowe