Popołudniowy patrol w centrum Starego Miasta

W każdej części miasta są rejony, w których wymagana jest codzienna obecność funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem, handel bez zezwolenia, żebractwo, miejsca zanieczyszczone czy nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, to tylko przykłady najczęściej realizowanych interwencji w rejonach objętych wzmożonymi kontrolami.

ul. Półwiejska - strażnicy Referatu Stare Miasto udzielają pomocy przedmedycznej - grafika artykułu
ul. Półwiejska - strażnicy Referatu Stare Miasto udzielają pomocy przedmedycznej

Dla strażników Referatu Stare Miasto ulica Półwiejska jest rejonem wzmożonych kontroli. Oto przykłady interwencji jednego patrolu z wczorajszej popołudniówki:

 - kilka minut po godzinie 20:00 do strażników podeszła kobieta, która poprosiła o natychmiastową pomoc dla kobiety leżącej na chodniku. Funkcjonariusze udzielili leżącej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu ratownicy zabrali kobietę do szpitala;

 - ok. 20:50 strażnicy zostali zaalarmowani przez właściciela sklepu spożywczego o kradzieży alkoholu. Zgłaszający opisał złodzieja, a strażnicy szybko ujęli go i przekazali patrolowi Policji;

- w trakcie wczorajszej służby strażnicy 3 osoby ukarali za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, interweniowali w 5 przypadkach nieprawidłowego parkowania samochodów, przeprowadzili kontrolę oznakowania taksówek, a do zarządców nieruchomości i dróg przekazali kilkanaście uwag porządkowych.

W codziennej pracy strażnicy Referatu Stare Miasto wspierani są przez operatorów Referatu Monitoringu, funkcjonariuszy Referatu Interwencyjno - Drogowego oraz Ekopatrolu.

Referat Stare Miasto w tym roku:

  • 1535 interwencji;
  • 1449 ukaranych sprawców wykroczeń;
  • 65 pouczonych za wykroczenia mniejszej wagi;
  • 7 spraw skierowanych do Sądu;
  • 6661 godzin przepracowanych w ramach zabezpieczeń miejsc zdarzeń i imprez;
  • 1440 zdarzeń zauważonych przez operatorów monitoringu miejskiego.

Załączone zdjęcia wykonali strażnicy Referatu Stare Miasto.