Pomoc potrzebującym

Ostatnie dni marca upłynęły strażnikom m.in. na pomocy osobom trzecim.

SMMP - zdj. poglądowe - grafika artykułu
SMMP - zdj. poglądowe

Strażnicy rejonowi podczas patrolu Rynku Jagiellońskiego otrzymali informację od mieszkańca, iż po rynku chodzi kobieta, która nie pamięta gdzie mieszka. Strażnicy natychmiast udali się na miejsce i przystąpili do udzielania pomocy kobiecie. Rozpytali, czy dobrze się czuje i czy potrzebuje pomocy medycznej. Kobieta nie miała żadnych obrażeń zewnętrznych była natomiast zdezorientowana całym zajściem. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z zagubioną kobietą ustalili jej dane osobowe, które przekazali patrolowi policji. Okazało się, że policjanci z KP Północ mają zgłoszenie, iż kobieta o takim nazwisku jest poszukiwana przez rodzinę.

Podobna sytuacja miała miejsce na Północy. Do referatu mieszkańcy os. B. Chrobrego przyprowadzili 88 letnią kobietę, która błąkała się po osiedlu. Nie pamiętała gdzie mieszka, natomiast z dokumentów które miała przy sobie wynikało, że nie jest z Poznania. Kobieta nie posiadała telefonu, jednak w dokumentach strażnicy znaleźli numer telefonu do znajomej. Chwilę trwało ustalenie rodziny zagubionej , ale się udało. Do czasu przyjazdu córki, kobieta została pod opieką strażników.

Kolejna interwencja dotyczyła pomocy osobie bezdomnej. Patrol z Północy będący w rejonie ul. Kurpińskiego zauważył na przystanku lezącego mężczyznę.  Jak się okazało strażnicy już wielokrotnie interweniowali i pomagali tej osobie. Tym razem mimo wyczuwalnej woni alkoholu, mężczyzna wymagał opieki szpitalnej. Jego stan ewidentnie wskazywał na to, iż potrzebuje pomocy lekarskiej. Mężczyzna był bardzo wychłodzony, nie można było z nim rozmawiać, a chwilami tracił przytomność.  Zespół ratownictwa medycznego, który został wezwany przez strażników, zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

sieci społecznościowe