Pomoc osobom bezdomnym

  

W okresie jesienno - zimowym kontrole miejsc bytowania osób bezdomnych są bardzo ważne z uwagi na zagrożenie ze strony niskich temperatur. Przebywanie w miejscach nieogrzewanych może doprowadzić do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji nawet do śmierci. Tym razem pomoc służb przyszła w porę.

Kontole nieogrzewanych miejsc przebywania bezdomnych - grafika artykułu
Kontole nieogrzewanych miejsc przebywania bezdomnych

Podczas kontroli miejsc bytowania osób bezdomnych na terenie Grunwaldu, około godziny 20:30, strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę siedzącego na progu budynku. Mężczyzna trząsł się z zimna, a kontakt z nim był utrudniony. Do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego strażnicy okryli go kocem termicznym i wprowadzili do wnętrza budynku. Okazało się, mężczyzna ten nie ma domu, a do Poznania trafił na początku grudnia. Przyjechał z południa kraju i do tej pory nie mógł znaleźć żadnego lokum.

Tym razem pomoc przyszła w porę - mężczyzna został zabrany do szpitala. Informacja o tym zdarzeniu zostanie przekazana pracownikowi socjalnemu MOPR.

W całym mieście trwają kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Strażnicy miejscy oraz pracownicy socjalni MOPR, wyposażeni w pakiety żywnościowe, docierają do wszystkich osób koczujących w miejscach nieogrzewanych. Ostatnio takie działania przeprowadzono na terenie Referatu Północ - sprawdzono 11 koczowisk, w których zastano 8 osób. Podczas kontroli, zastane osoby rozpytywano o samopoczucie oraz przekazano maseczki i niezbędne informacje związane z panującą epidemią COVID-19.

Wszyscy otrzymywali ulotki informujące o możliwej do uzyskania pomocy socjalnej.

sieci społecznościowe