Podsumowanie tygodnia

Tydzień w liczbach

W dniach od 7 do 13 listopada służba dyżurna straży miejskiej w Poznaniu przyjęła 1 352 zgłoszenia. Najczęściej mieszkańcy korzystali z połącznia telefonicznego (775) i poczty elektronicznej (473).

Straż miejska - grafika artykułu
Straż miejska

Uciążliwości powodowane nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami generują wciąż najwięcej zgłoszeń mieszkańców (810), a te przekładają się na interwencje strażników. W minionym tygodniu strażnicy założyli 202 blokady na koła samochodów.

Z innych interwencji m.in.:

- Funkcjonariusze Ekopatrolu interweniowali wobec zwierząt 133

razy

- 171 zgłoszeń dotyczyło ochrony środowiska

- Zakłócanie porządku publicznego było powodem 57 interwencji. W większości zgłoszenia dotyczyły osób spożywających alkohol.

- 89 zgłoszeń dotyczyło zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego - najczęściej dotyczyły one osób bezdomnych

- Odpowiednim służbom strażnicy zgłosili 30 awarii technicznych

W minionym tygodniu strażnicy miejscy podczas kontroli miejsc bytowania osób bezdomnych rozdawali tym najbardziej potrzebującym pakiety żywnościowe, które zostały zakupione przez straż miejską. Okazuje się, że sezon grzewczy ruszył pełną parą, tylko w listopadzie strażnicy z ekopatrolu skontrolowali blisko 300 nieruchomości. Poczatek listopada to także świąteczne porządki - kontrole miejsc, gdzie najczęściej tworzą się dzikie wysypiska śmieci.

sieci społecznościowe