Po pracy

Każdy strażnik, w ramach obowiązkowego kursu podstawowego, przechodzi szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Okazuje się, że umiejętność ratowania życia ludzkiego, przydaje się nie tylko na służbie, ale również po pracy.

Radiowóz SMMP
Radiowóz SMMP

We wtorek, około godziny 22:10, dwóch strażników Referatu Ekopatrol po zakończonej służbie, jechało ulicą Dolna Wilda.  W rejonie skrzyżowania z ul. Hetmańską zauważyli na poboczu grupę ludzi oraz osobę prowadzącą masaż serca u nieprzytomnego mężczyzny. Według świadków zdarzenia mężczyzna ten stracił przytomność w trakcie kierowania samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Osoby, które jako pierwsze ruszyły z pomocą, chcąc wydostać nieprzytomnego kierowcę, musiały wybić boczną szybę, a następnie przystąpiły do masażu serca.

Widząc to strażnicy natychmiast zaproponowali swoją pomoc - jeden z nich przejął resuscytację nieprzytomnego mężczyzny i kontynuował ją również po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego. To pozwoliło ratownikom na wykonanie innych czynności, niezbędnych dla ratowania życia mężczyzny. Wszyscy pomogli ratownikom w umieszczeniu noszy z poszkodowanym w karetce.

Wszystkim osobom biorącym udział w ratowaniu życia mężczyzny gratulujemy postawy.