Pierwsza pomoc

W minionym tygodniu strażnicy miejscy z różnych części miasta udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.

SMMP - Nowe Miasto - grafika artykułu
SMMP - Nowe Miasto

Nowe Miasto

Strażnicy  na os. Bohaterów II Wojny Światowej zauważyli leżącą kobietę. Chwilę wcześniej kobieta upadła i doznała silnego urazu głowy. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania poszkodowanej pierwszej pomocy - zatamowali krwawienie oraz unieruchomili bolącą rękę. Oczywiście na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe, ratownicy medyczni zawieźli kobietę do szpitala.

Stare Miasto 

Mieszkaniec ul. 23 lutego zaalarmował strażników, że w pobliżu Skweru Wilhelmiego przy stacji rowerowej leży zakrwawiony mężczyzna. Na miejscu strażnicy zastali grupę osób, która zaczęła opatrywać poszkodowanego, poinformowali też, że wezwali już pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze przejęli opiekę nad mężczyzną, opatrzyli rany. Tym razem skończyło się na otarciach, a ponieważ Pan mieszkał niedaleko strażnicy odprowadzili go do domu.

Jeżyce

Strażnicy przejeżdżając ul. Polną zauważyli grupę ludzi wokół leżącego na chodniku mężczyzny, którzy już wezwali pogotowie ratunkowe. Strażnicy podziękowali za wspaniałą postawę i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Mężczyzna był słaby, ale przytomny. Chwilę wcześniej doznał ataku padaczki, w trakcie którego doznał silnego urazu głowy. Funkcjonariusze opatrzyli ranę, a gdy na miejscu pojawili się ratownicy medyczni mężczyzna został przekazany pod ich opiekę.

Podziękaowania dla przechodniów, którzy zaalarmowali służby. 

sieci społecznościowe