Odpady medyczne w lesie!

Na skraju lasu przy ul. Chemicznej wyrzucono odpady medyczne. Sprawę wyjaśnili strażnicy rejonowi Referatu Nowe Miasto. Konieczna była konsultacja z Policją oraz okolicznymi aptekami.

Mandaty karne na łączną kwotę 1500 zł oraz sprzątanie odpadów, to konsekwencje bezmyślnego zachowania pracownika firmy transportowej.

Ul. Chemiczna - odpady wyrzucone na skraj lasu - grafika artykułu
Ul. Chemiczna - odpady wyrzucone na skraj lasu

Leśniczy z Zakładu Lasów Poznańskich, w rejonie ul. Chemicznej, natknął się na wysypisko odpadów medycznych. Na skraju lasu ktoś wyrzucił zużyte środki medyczne takie jak: opatrunki, strzykawki, igły, opakowania po płynach infuzyjnych, opakowania po testach covidowych, jednorazowe rękawiczki oraz kombinezony ochronne.

Sprawę wyjaśniali strażnicy rejonowi Referatu Nowe Miasto. Ponieważ niewłaściwe postępowanie z odpadami medycznymi jest przestępstwem, po wykonaniu szczegółowej dokumentacji nietypowego wysypiska, skonsultowano się z KP Nowe Miasto. W ocenie Policji zdarzenie to nie wyczerpywało znamion przestępstwa. W takiej sytuacji strażnicy przystąpili do odnalezienia sprawcy. W tym celu spisali daty oraz serie opakowań po płynach infuzyjnych i udali się do kilku najbliższych aptek. W jednej z nich ustalono odbiorcę medykamentów znalezionych w lesie.

Sprawcą okazał się pracownik firmy świadczącej transport medyczny. Mężczyzna ten, zamiast zużyte środki pozostawić na terenie bazy w specjalnych pojemnikach, wyrzucił je na skraju lasu.

Mandaty karne na łączną kwotę 1500 zł oraz bezzwłoczne sprzątanie odpadów, to kara za bezmyślne postępowanie z odpadami medycznymi. Dodatkowo, właściciel firmy transportowej, został zobowiązany do przedstawienia rachunku za przekazanie odpadów do utylizacji.

sieci społecznościowe