Nietrzeźwy - poszukiwany, trzeźwy - proszący o pomoc

Nietrzeźwy okazał się być poszukiwanym przez Policję i wyziębiony mężczyzna w Parku Tenisowym Olimpia.

Straż miejska - grafika artykułu
Straż miejska

Wczoraj patrol z referatu interwencyjno-drogowego został skierowany przez dyżurnego na ulicę Strusia do nietrzeźwego mężczyzny.

Strażnicy na miejsce wezwali karetkę pogotowia w celu oceny stanu zdrowia oraz policję, by ustalić tożsamości. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Został przekazany patrolowi policji.

Natomiast funkcjonariusze z Jeżyc otrzymali wezwanie do osoby bezdomnej przebywającej na terenie Parku Tenisowego Olimpia. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę w średnim wieku, poruszającego się z balkonikiem. Był bardzo lekko ubrany i wyziębiony dlatego strażnicy poprosili pracownika Parku, aby dalsze czynności mogli przeprowadzić w hali tenisowej, gdzie było znacznie cieplej. Dodatkowo strażnicy okryli mężczyznę kocem termicznym. W trakcie rozmowy okazało się, że mężczyzna rano opuścił izbę wytrzeźwień i się zgubił. Poprosił strażników aby pomogli mu dostać się do domu. Po rozpytaniu, czy ktoś z rodziny mógłby po niego przyjechać mężczyzna podał numer telefonu do syna. Po 30 minutach na miejscu pojawił się syn, który zaopiekował się ojcem.

sieci społecznościowe