Nawierzchnia ulicy Św. Marcin zanieczyszczona olejem!

W trakcie jazdy, ze skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego, wylewał się olej spożywczy. Zanieczyszczona została nawierzchnia ul. Św. Marcin, na odcinku od ul. Kantaka aż do al. Niepodległości. Sprawcę ustalono i ukarano dzięki współpracy z operatorem Referatu Monitoring. Okazało się, że wysoki mandat jest tylko początkiem problemów finansowych kierowcy.

Zanieczyszczona jezdnia ul. Św. Marcin - interwencja Straży Miejskiej - grafika artykułu
Zanieczyszczona jezdnia ul. Św. Marcin - interwencja Straży Miejskiej

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, w godzinach południowych. Podczas zawracania busem, w rejonie ul. Garncarskiej, w skrzyni ładunkowej pojazdu przewrócił się zbiornik z olejem spożywczym. Wylewający się olej zanieczyścił nawierzchnię jezdni, początkowo na odcinku od ul. Kantaka, aż do ul. Gwarnej. Tam, po krótkim postoju, samochód ruszył dalej, ale rozlany na jezdni olej został rozjechany przez przejeżdżające samochody zanieczyszczając nawierzchnię aż do al. Niepodległości.

Interweniowali strażnicy Referatu Stare Miasto - niezwłocznie zabezpieczyli zanieczyszczony odcinek drogi, wezwali pracowników firmy sprzątającej i Zarządu Dróg Miejskich. Równocześnie skontaktowali się z operatorem monitoringu miejskiego, który bardzo szybko podał numer rejestracyjny busa.

Sprawcę zdarzenia strażnik rejonowy ukarał mandatem w wysokości 500 zł. Okazuje się, że mandat jest tylko przysłowiowym "wierzchołkiem góry lodowej" - kierowca prawdopodobnie poniesie bardzo wysokie koszty czyszczenia nowej nawierzchni ulicy.

Zamieszczone zdjęcia: strażnicy Referatu Stare Miasto oraz Referatu Monitoring.