Monitoring na straży bezpieczeństwa

Mężczyzna po upadku na torowisko tramwajowe doznał urazu głowy.

Spostrzegawczość i natychmiastowa reakcja operatora monitoringu miejskiego zakończyła się interwencją zespołu ratownictwa medycznego.

Ul. Grunwaldzka - przystanek tramwajowy - grafika artykułu
Ul. Grunwaldzka - przystanek tramwajowy

Przystanek tramwajowy przy ul. Grunwaldzkiej, godz. 1:15 - operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na mężczyznę, który wyraźnie zataczając się, doszedł do wiaty przystankowej i upadł. Miał poważne kłopoty w utrzymaniu równowagi - po chwili wstał i upadł ponownie, ale tym razem na torowisko doznając urazu głowy.

Operator niezwłocznie poinformował służby ratunkowe. Interweniował zespół ratownictwa medycznego - po udzieleniu pierwszej pomocy mężczyzna został przewieziony do szpitala.   

Rocznie obserwatorzy monitoringu miejskiego ujawniają ok. 7 tys. zdarzeń wymagających interwencji. Ponad połowa z nich spowodowana jest spożyciem nadmiernej ilości alkoholu. Tylko w ubiegłym roku, na podstawie zgłoszeń od operatorów monitoringu miejskiego, policjanci zatrzymali 315 osób, głównie posiadaczy substancji narkotycznych, sprawców rozbojów, pobić i kradzieży, uczestników bójek ulicznych oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

sieci społecznościowe