Lekcja ekologii

Strażnik rejonowy z Nowego Miasta doprowadził do usunięcia przez sprawcę wykroczenia dzikiego wysypiska śmieci. Może nie było to ogromne składowisko odpadów, ale drobne, rozrzucane przez wiatr śmieci, nie są dobrą wizytówką miasta.

Zanieczyszczone pobocze drogi - grafika artykułu
Zanieczyszczone pobocze drogi

Podczas patrolu, podległego funkcjonariuszowi terenu, zauważył on rozrzucone wzdłuż ulicy śmieci. Wśród nich między innymi znalazł się skrawek urzędowego pisma, które zawierało numery rejestracyjne pojazdu. Taki drobny szczegół, ale okazał się bardzo pomocny w ustaleniu sprawcy zanieczyszczenia pobocza drogi. Właściciel pojazdu został wezwany do siedziby Referatu Nowe Miasto, gdzie strażnik przedstawił mu znalezione dokumenty. Mężczyzna przyznał się do wyrzucenia śmieci na pobocze drogi.

Mandat w wysokości 500 zł i sprzątanie wyrzuconych śmieci zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji odpadów, będzie przestrogą na przyszłość.

W pierwszym półroczu tego roku strażnicy ujawnili i spowodowali usunięcie 311 nielegalnych wysypisk odpadów, a 46 z nich posprzątali sami sprawcy. W sprawie pozostałych wnioskowali o usunięcie do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP lub innych podmiotów. 

sieci społecznościowe