Kosztowna wizyta u Barbera

Klient salonu fryzjerskiego zaparkował na przejściu dla pieszych. Interweniowali strażnicy Referatu Jeżyce. Mandat w wysokości 300 zł i 5 punktów karnych, to koszt ignorancji podstawowych zasad ruchu drogowego.

Ulica Słupska - samochód zaparkowany na przejściu dla pieszych. Interweniują strażnicy Referatu Jeżyce. - grafika artykułu
Ulica Słupska - samochód zaparkowany na przejściu dla pieszych. Interweniują strażnicy Referatu Jeżyce.

Strażnicy rejonowi Referatu Jeżyce przejeżdżając ulicą Słupską zwrócili uwagę na samochód osobowy, który był zaparkowany na przejściu dla pieszych. Podczas wykonywania czynności wyjaśniających, z salonu fryzjerskiego przyszedł kierowca. Okazało się, że wizyta u Barbera zakończyła się nie tylko wysokim, 300 zł mandatem, ale również 5 punktami karnymi i koniecznością przepakowania pojazdu. Kierowca bez trudu zaparkował swój samochód na parkingu po drugiej strony ulicy.  

Kierowcy często zapominają o tym, że za wykroczenia w ruchu drogowym obligatoryjnie naliczane są punkty karne. Przykładowo za zaparkowanie na:

  • przejściu dla pieszych - 5 pkt.
  • skrzyżowaniu - 5 pkt.
  • drodze objętej zakazem ruchu - 8 pkt.
  • drodze objętej zakazem zatrzymywania się - 1 pkt.

Wypełnione Karty rejestracyjne (dla każdego mandatu osobno) Straż Miejska przesyła do właściwego Komisariatu Policji, zgodnie z miejscem popełnienia wykroczenia.

Więcej informacji na temat liczby punktów karnych można przeczytać w Rozporządzeniu MSWiA.

Załączone zdjęcie wykonali strażnicy Referatu Jeżyce.