Kierowco! Uważaj jak i gdzie parkujesz

Na terenie osiedla Vilda Park wprowadzono strefę zamieszkania. Strażnicy z Wildy rozpoczęli akcję informacyjną. Już wkrótce Żółte kartki zastąpią mandataty!

Vilda Park - akcja informacyjna strażników z Wildy
Vilda Park - akcja informacyjna strażników z Wildy

Przy Drodze Dębińskiej, od numeru 9 do 15, powstało nowe osiedle Vilda Park. Administrator osiedla przekazał do Straży Miejskiej zatwierdzony plan organizacji ruchu dróg wewnętrznych osiedla, który wprowadza strefę zamieszkania. Oznacza to, że pieszy może poruszać się całą szerokością drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami, prędkość jazdy samochodami jest ograniczona do 20 km/h, a zaparkować pojazd można tylko w miejscu wyznaczonym.

Obecnie drogi te są zastawione samochodami - kierowcy parkują praktycznie wszędzie. Strażnicy Referatu Wilda rozpoczęli przywracanie porządku w ruchu drogowym poprzez Żółte kartki od Straży Miejskiej. Tylko wczoraj funkcjonariusze wystawili 27 takich ostrzeżeń.

Akcja informacyjna będzie kontynuowana jeszcze przez kilka dni, ale po tym czasie kierowcy, którzy nie podporządkują się do nowej organizacji ruchu, będą musieli liczyć się z mandatami.