Już w sobotę mecz Lecha - uważaj jak i gdzie parkujesz!

W najbliższą sobotę, na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. Apelujemy o ostrożną jazdę, stosowanie się do czasowych zmian w organizacji ruchu oraz parkowanie zgodne z przepisami. Korzystając z dostępnych parkingów nie narażasz się na mandat!

Organizacja ruchu wokół stadionu
Organizacja ruchu wokół stadionu

Najważniejsze zmiany w organizacji ruchu na drogach wokół stadionu będą dotyczyć:   

  • zakazu parkowania przy ul. Wałbrzyskiej (na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
  • zakazu parkowania przy ul. Ptasiej (na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Wałbrzyskiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
  • w części ulic Bułgarskiej, Grunwaldzkiej i Jugosłowiańskiej wprowadzone zostaną zakazy ruchu i związane z tym zmian nakazujące inne kierunki jazdy. Należy dodać, że niektóre ograniczenia nie będą dotyczyć mieszkańców dojeżdżających do miejsca zamieszkania.

Dodatkowo zwracamy szczególną uwagę kierujących, którzy będą chcieli zaparkować samochód w pobliżu stadionu, na konieczność bezwzględnego przestrzegania wszystkich przepisów z zakresu postoju samochodu. Między innymi przypominamy o zakazie parkowania na terenach zielonych, przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, w bramach wjazdowych nieruchomości czy na chodnikach. Zasady te są najczęściej łamane powodując liczne utrudnienia dla mieszkańców okolic stadionu. Nie narażaj się na kary!

Zalecamy korzystanie z dostępnych parkingów - między innymi bardzo duże i bezpłatne parkingi przy ul. Cmentarnej (dojazd do stadionu tramwajami linii 1, 6, 13 lub 10 min. pieszo).

Piłkarzom życzymy wygranej, a kibicom tylko sportowych emocji.

Rozpoczęcie meczu o godz. 17:30.