Jeździł bez prawa jazdy, bo wcześniej jeździł po pijanemu!

Nawet rutynowe kontrole nieprawidłowo zaparkowanych samochodów przynoszą niekiedy nieoczekiwane rezultaty. Strażnicy rejonowi z Referatu Grunwald ujawnili kierowcę samochodu, który jeździł bez uprawnień, które odebrano mu za jazdę pod wpływem alkoholu. Sprawę przekazano Policji.

Radiowóz SMMP
Radiowóz SMMP

Niemal codziennie strażnicy interweniują wobec kierowców, którzy ignorują podstawowe przepisy z zakresu zatrzymywania i postoju pojazdów. Między innymi parkując na chodniku często zapominają o pozostawieniu odpowiednio szerokiego przejścia dla pieszych, które wynosi co najmniej 1,5 m.

Przy ul. Włodkowica kierowca Fiata zaparkował na chodniku pozostawiając dla pieszych przejście o szerokości ok. 60 cm. Interweniowali strażnicy referatu Grunwald. Prawdopodobnie obecność funkcjonariuszy spowodowała, że po kilku minutach do samochodu przyszedł mężczyzna, który w rozmowie ze strażnikiem oświadczył, że to on tutaj przyjechał i zaparkował na chodniku. Wtedy też okazało się, że jeździł samochodem bez uprawnień, które zatrzymano mu za jazdę pod wpływem alkoholu! Jedno przestępstwo wygenerowało kolejne - sprawę przekazano Policji.

Należy dodać, że samochód został zabrany przez innego kierowcę.