Jedziesz do Klubu na Fali? Uważaj jak i gdzie parkujesz!

Przy ul. Piastowskiej rozpoczął działalność Klub na Fali Poznań. Goście przyjeżdżający samochodami parkują w miejscach niedozwolonych. Interweniują strażnicy Referatu Wilda.

Droga prowadząca do Klubu na Fali - samochody zaparkowane w miejscach zabronionych - grafika artykułu
Droga prowadząca do Klubu na Fali - samochody zaparkowane w miejscach zabronionych

"To będzie nowe miejsce spotkań nad Wartą - Klub na Fali! Pomysłodawcy zadbali o każdy szczegół tak, aby odwiedzający ich goście poczuli się jak na egzotycznych wakacjach w środku wielkiego miasta" - tak przed otwarciem, w przekazach medialnych, promowano nowy kompleks rekreacyjny, który powstał na terenie Wildy, przy wartostradzie. Niestety, zapomniano o parkingach dla gości. Klub jest czynny od tygodnia, a mieszkańcy już wskazują na szereg problemów.

Samochody pozostawiane są na trawnikach, w bramach wjazdowych do garaży oraz w wielu innych miejscach nie przeznaczonych do parkowania - tak wygląda codzienność mieszkańców spokojnych do niedawna ulic Bielniki i Piastowskiej. Kierowcy nie tylko ignorują zakaz ruchu, ale również nie stosują się do zasad obowiązujących w strefie zamieszkania. Interweniują strażnicy Referatu Wilda. Na kierowców powracających do samochodów czekają wezwania i mandaty, nawet do 500 zł!

Apelujemy o przestrzeganie zasad parkowania. Jeżeli jest to możliwe, to zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, a jeżeli wybierzemy się samochodem, to korzystajmy z  legalnych parkingów, np. przy Drodze Dębińskiej.

sieci społecznościowe