Komunikaty

pagina

Straż Miejska Miasta Poznania

Pominąłeś menu

menu

Grillowanie na świeżym powietrzu - zasady

Poznań stworzył wiele możliwości dla przebywających na łonie natury, włącznie z wydzieleniem stref, na terenie których można spożywać alkohol, czy rozpalać grilla...a o czym warto pamietać zanim tego grilla rozpalimy?

Na zdjęciu dwoje strażników miejskich , idą alejką nad jeziorem Maltańskim - grafika artykułu
Bezpieczne grillowanie

Musimy pamiętać, że grillowanie nie jest zabronione, jednak możliwe tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Zarządcy terenów lub administratorzy budynków mogą ustalić swoje zasady dotyczące grillowania. Należy się z nimi zapoznać i przestrzegać. Grillując u siebie w ogrodzie, czy na swojej działce także należy pamiętać o pewnych zasadach - ognisko należy rozpalić w odległości 100 m od lasu lub drzew i nie zakłócając wypoczynku sąsiadom, a jeżeli mieszkamy w bloku to polecamy wybrać grill elektryczny.

Strażnik nie może ukarać za samo grillowanie, jednak za zadymianie, czy zakłócanie spokoju innym jak najbardziej, dlatego:

nie zakłócajmy spokoju i porządku publicznego innym osobom, bo może nam za to grozić mandat zgodnie z art. 51 par 1 w wysokości od 100-500 zł.

kolejna rzecz to sprzątanie po sobie. Za zaśmiecanie grozi nam mandat w wysokości 500 zł art. 145

alkohol spożywajmy również w strefach i miejscach wyznaczonych, w przeciwnym razie grozi nam mandat w wysokości 100zł - art. 43¹ ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi

prosimy zwracać także uwagę na to gdzie i jak parkujemy

Najlepszym miejscem w Poznaniu do rozpalenia grilla mogą być tereny nad Wartą lub nad poznańskimi jeziorami - wciąż jednak musimy zwrócić uwagę na to, że są to miejsca ściśle wyznaczone.

Po skończonym pikniku posegregujmy odpowiednio odpady - zwłaszcza te pochodzące z grilla - żar i popiół utylizujmy w pojemnikach betonowych.

Dowiedz się więcej na temat

Do góry