Eko Patrol na straży bezpieczeństwa

Strażnicy Eko Patrolu znani są z licznych interwencji na rzecz ochrony środowiska. Jednak, jeżeli wymaga tego sytuacja, interweniują w innych, niekiedy losowych zdarzeniach. Pomoc rowerzystce poszkodowanej w wypadku, ujęcie pijanego kierowcy, czy udzielenie pierwszej pomocy przy zasłabnięciu, to przykłady z ostatnich kilku dni.

Pomoc udzielana rowerzystce (ul. Naramowicka)
Pomoc udzielana rowerzystce (ul. Naramowicka)

Strażnicy Eko Patrolu przejeżdżając ulicą Naramowicką zauważyli rowerzystkę, która przewróciła się uderzając głową o asfalt. Natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Obrażenia były na tyle poważne, że kobieta została przetransportowana do szpitala, a strażnicy w porozumieniu z obsługą stacji pobliskiej stacji benzynowej, zabezpieczyli rower.

Innym razem, oczekując na zielone światło w ul. Grunwaldzkiej, strażnicy zwrócili uwagę na kierowcę samochodu stojącego przed nimi. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i zamknął wlew paliwa. Jednak wsiadając ponownie za kierownicę sprawiał wrażenie pijanego. Funkcjonariusze nie zdążyli zareagować i samochody ruszyły. Kilkaset metrów dalej, doprowadzili do zatrzymania pojazdu i wezwali patrol Policji. Okazało się, że mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego, nie posiadał prawa jazdy, za to posiadał  - sądowy zakaz prowadzenia takowych!!

Innym razem, podczas wykonywania czynności kontrolnych z zakresu spalania odpadów w zabudowie wielorodzinnej strażnicy usłyszeli dziwny odgłos obok w mieszkaniu. Zaniepokojeni hałasem postanowili sprawdzić co się stało. Ponieważ nikt nie otwierał drzwi zajrzeli do środka - w przedpokoju leżała kobieta w podeszłym wieku. Strażnicy udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego - została zabrana do szpitala. 

Opisane zdarzenia pokazują, że każdy funkcjonariusz musi być przygotowany na sytuacje losowe wymagające podejmowania szybkich decyzji, niekiedy ratujących życie.