Drogie przedświąteczne porządki

Kolejne wysypisko odpadów zostało usunięte!

1 000 zł kary i koszty sprzątania śmieci, to efekt wspólnych działań leśniczego z Zakładu Lasów Poznańskich i strażniczki rejonowej Referatu Jeżyce.  

Ul. Beskidzka - skraj lasu - wyrzucone odpady komunalne różne - grafika artykułu
Ul. Beskidzka - skraj lasu - wyrzucone odpady komunalne różne

Przy ul. Beskidzkiej, na skraju lasu, ktoś wyrzucił odpady. O wysypisku zaalarmował strażników leśniczy Zakładu Lasów Poznańskich. Niestety, to nie pierwszy taki przypadek, w którym tereny leśne lub drogi przebiegające skrajem lasów, są traktowane jak wysypiska odpadów. Na szczęście większość takich spraw udaje się rozwikłać i doprowadzić do ukarania sprawców i usunięcia odpadów na ich koszt. Tak było też tym razem.

Interwencję realizowała strażniczka Referatu Jeżyce. Wyrzucone śmieci wskazywały na przedświąteczne porządki. Funkcjonariuszka skrupulatnie przejrzała odpady i znalazła dokument wskazujący na właściciela śmieci. Wezwany na miejsce mężczyzna nie mógł liczyć na ulgowe traktowanie - został surowo ukarany mandatami na łączną kwotę 1 000 zł i dodatkowo poniósł koszty porządkowania terenu.

Przykład ten, zwłaszcza w okresach tradycyjnego porządkowania domów, niech będzie przestrogą i przypomina o konieczności przestrzegania podstawowych zasad postępowania z odpadami. Do końca listopada strażnicy ujawnili 924 nielegalne wysypiska odpadów.

Więcej na temat zasad postępowania z odpadami czytaj tutaj.

sieci społecznościowe