Bezpieczniej na terenie Jeżyc

Strażniczki z zespołu profilaktyki Straży Miejskiej oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań Jeżyce, przeprowadzili kilkudniowe działania edukacyjne przy przejazdach kolejowych i na terenie kąpielisk.

Edukacja przy przejazdach kolejowych - grafika artykułu
Edukacja przy przejazdach kolejowych

Strażnicy i policjanci, na terenie Jeżyc prowadzili działania edukacyjne przy przejazdach kolejowych. Funkcjonariusze szczególną uwagę przechodzących przez strzeżone przejazdy kolejowe zwracali na najczęściej występujące nieprawidłowe zachowania, takie jak: przechodzenie przez przejazd kolejowy przy zapalonym czerwonym świetle sygnalizatora oraz przy zamkniętych rogatkach. Przypominali o tym, że wejście bądź wjazd pojazdem na przejazd kolejowy dozwolony jest dopiero po wyłączeniu światła sygnalizatora. Zabrania się też chodzenia po torach, zatrzymywania się na nich oraz przechodzenia przez wydzielone torowisko w  miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Kolejną wspólną akcję edukacyjną strażnicy i policjanci przeprowadzili na terenie 3 jeżyckich kąpielisk: Rusałka, Strzeszyn i Kiekrz. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo nad wodą. Funkcjonariusze tłumaczyli odpoczywającym w jaki sposób bezpiecznie korzystać z uroków lata, jak bezpiecznie wchodzić do wody i w jakich miejscach należy kąpać się. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zagrożenia, jakie wynikają z nagłego ochłodzenia ciała, z kąpieli zaraz po posiłku i po spożyciu alkoholu, z wchodzenia do rzek, glinianek czy stawów. Ważną zasadą podnoszącą bezpieczeństwo podczas kąpieli jest obecność ratownika, a jeżeli to jest możliwe, również innej osoby obserwującej kąpiącego z brzegu.

Dla wszystkich rozmówców strażnicy i policjanci mieli przygotowane broszury informacyjne.

sieci społecznościowe