Bezpieczeństwo przede wszystkim

Niezabezpieczony teren, na który może wejść każdy, czy odpadające elementy tynku ze ściany były powodem interwencji strażników.

Straż Miejska - grafika artykułu
Straż Miejska

Strażnik z referatu interwencyjno-drogowego podczas patrolu na ul. Pięknej zauważył zdewastowaną bramę przy jednej z posesji. Otwarty, zarośnięty i ogólnodostępny teren nie mógł wróżyć nic dobrego. Funkcjonariusz ustalił właściciela posesji i umówił termin spotkania w celu wyjaśnienia sprawy. Po przeprowadzonej rozmowie strażnik nakazał właścicielowi terenu trwałe zabezpieczenie wejścia.

Kolejną interwencję dotyczącą bezpieczeństwa, a także życia i zdrowia ludzkiego przyjęli strażnicy z referatu Jeżyce. Zgłoszenie dotyczyło odpadających, sporych kawałków elewacji ze ściany budynku przy ul. Sokoła. Patrol, który przybył na miejsce zabezpieczył już oderwane elementy, a na miejsce wezwali strażaków. Należało także ustalić właścicieli aut, które były zaparkowane w okolicy budynku, by nie było problemu z rozstawieniem strażackiego sprzętu. W trakcie prowadzonych czynności  przez strażaków, strażnicy zabezpieczali teren, by nikt w tym czasie nie przechodził pod budynkiem.

sieci społecznościowe