Bezmyślna dewastacja

Operator monitoringu miejskiego doprowadził do zatrzymania mężczyzny, który na placu Wolności zniszczył siedzisko ławki. Interweniowali policjanci - grzywna za wykroczenie oraz pokrycie kosztów naprawy, to najbardziej możliwe konsekwencje bezmyślności.

Plac Wolności, grupa mężczyzn przy zniszczonej ławce
Plac Wolności, grupa mężczyzn przy zniszczonej ławce

Plac Wolności, godz. 3:30.

Od strony ul. Paderewskiego, w kierunku ul. Ratajczaka, idzie 3 mężczyzn. Jeden z nich wchodzi na siedzisko ławki i skacze po nim łamiąc jedną z desek. Chwilę później bierze złamany kawałek i wyrzuca go obok.

Zdarzenie to zaobserwował operator monitoringu miejskiego. Poinformowany patrol policji zatrzymał sprawcę dewastacji, a firma zarządzająca placem Wolności oszacuje koszty naprawy.

Dzięki spostrzegawczości operatora monitoringu i szybkiej reakcji patrolu policji osoba, która zniszczyła mienie publiczne odpowie za swój czyn.

W 2018 roku operatorzy monitoringu miejskiego przekazali straży miejskiej i policji 9428 zaobserwowanych zdarzeń wymagających interwencji. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 395 osób, sprawców przestępstw i wykroczeń, w tym 10 osób poszukiwanych listami gończym