Akcja "hałasowa"

Ładna pogoda, systematyczne znoszenie obostrzeń, centrum miasta wypełnione mieszkańcami i turystami....i hałas płynący z lokali gastronomicznych.

Straż Miejska - grafika artykułu
Straż Miejska

Na Starym Rynku można spotkać coraz więcej osób spragnionych przesiadywania w lokalach i ogródkach gastronomicznych, dlatego strażnicy miejscy przypomnieli ich właścicielom o zasadach jakie niesie ze sobą Uchwała hałasowa, i że urządzenia nagłaśniające w lokalach mogą powodować uciążliwości dla mieszkańców. Akcja informacyjna trwała cały tydzień i miała na celu zwrócenie uwagi gospodarzom lokali że tak samo jak wszystkich, przestrzeganie norm hałasu obowiązuje także ich i to nie tylko w godzinach nocnych.

Uchwała hałasowa jasno i konkretnie określa czas funkcjonowania instalacji lub korzystania z urządzeń, z których emitowany hałas może negatywnie oddziaływać na środowiska na terenie Miasta Poznania.

Hałas płynący z lokali gastronomicznych na Starym Rynku i okolic to utrapienie mieszkańców, dlatego w celu zapobiegania negatywnym skutkom hałasu w 2016 roku Rada Miasta Poznania przyjęła tzw. "uchwałę hałasową".

sieci społecznościowe