Złodzieje żeliwnych krat kanalizacji burzowej ujęci. To kolejne kradzieże elementów infrastruktury drogowej, które ujawnili strażnicy miejscy (o odzyskanych znakach drogowych informowaliśmy tutaj).

Monitoring miejski to obecnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Obok poprawy poczucia bezpieczeństwa, innym ważnym celem jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu, blokowanie komunikacji miejskiej czy wspieranie policji oraz straży miejskiej w działaniach prewencyjnych (np. spożywania alkoholu w miejscach zabronionych).

Znaki drogowe, obudowy sygnalizatorów oraz słupki i łańcuchy oddzielające jezdnię od chodnika to najczęściej niszczone elementy infrastruktury drogowej. Nieostrożna jazda samochodami, wybryki chuligańskie ale także kradzieże, to z kolei najczęstsze przyczyny ich wymiany lub naprawy.

Z początkiem marca, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 90 uczestniczyli w kolejnych zajęciach "Świetlica naszej Szkoły i Straż Miejska Miasta Poznania na rzecz bezpieczeństwa dzieci".

Pod koniec ubiegłego roku, podczas kontroli rejonu przy ulicy Gołężyckiej, na terenie Fortu 1a strażnik referatu Nowe Miasto natknął się na uszkodzony właz studni.

W dniu dzisiejszym policjanci zatrzymali dwóch strażników miejskich podejrzanych o czyny korupcyjne. Sprawa ta jest następstwem informacji przekazanych przez Straż Miejską pod koniec 2013 roku oraz ścisłego współdziałania z organami ścigania.