Z profilaktyką u przedszkolaków

W Przedszkolu im. Misia Colargola stawiają na profilaktykę i tu z pomocą przyszły miejskie strażniczki z pogadankami dotyczącymi bezpiecznych zachowań na drodze oraz bezpiecznych kontaktów ze zwierzętami. Prowadzący spotkanie  przypomniały przedszkolakom o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, szczególnie jak bezpiecznie zachować się w pobliżu jezdni, jak należy bezpiecznie przez nią przechodzić. Dzieci w wieku przedszkolnym z drogi mogą korzystać tylko z opiekunem, ale zasadnym jest nabywanie przez nich umiejętności bezpiecznych zachowań już teraz. Poruszono również tematykę bezpiecznego podróżowania samochodem i pojazdami publicznej komunikacji.

Ponadto omówiono zasady bezpiecznych kontaktów ze zwierzętami. Jak się zachować, aby nie wywołać agresji u psa, albo czy zawsze można blisko podchodzić lub głaskać psy. Również ćwiczono obronne postawy na wypadek psiej agresji.

Również rozmawiano o rozważnych kontaktach z nieznanymi osobami. Nie należy podejmować rozmów, nie wolno również przyjmować upominków, przystawać na atrakcyjne oferty składane przez takie osoby. Koniecznie należy powiadomić rodziców o takich "spotkaniach" z obcymi osobami.

Prelegentki omówiły także inne sytuacje stwarzające dla dzieci zagrożenia, zwracając szczególną uwagę na rolę strażnika, jako przyjaciela i osoby mogącej pomóc w niebezpiecznej sytuacji. 

Na zakończenie spotkań przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe w myśl powiedzenia "im bardziej widoczny, tym bardziej bezpieczny".

AS, MS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej