Zespół profilaktyki

Pamiętajmy!

Jedną z form zapobiegania zagrożeniom pieszych na drodze, jest zapewnienie możliwości ich dostrzeżenia przez kierujących pojazdami ze znacznej odległości. Przepisy wymagają od pieszych stosowania elementów odblaskowych po zmroku i poza obszarem zabudowanym, ale i w innych okolicznościach ich stosowanie może znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Warto pamiętać o zakładaniu choćby najmniejszych elementów odblaskowych. Czasami ich posiadanie, a zwłaszcza w niekorzystnych warunkach pogodowych, może mieć decydujące znaczenie dla bezpieczeństwa, szczególnie pieszych.

Strażniczki z Zespołu Profilaktyki odwiedziły Przedszkole nr 75 "Przyjaciele Włóczykija". Okazją do spotkań jest realizowany program profilaktyczny na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Tym razem, podczas zajęć profilaktyczno - edukacyjnych dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze, przekazano odblaskowe szelki ufundowane przez Radę Osiedla Stare Miasto. Przedszkolaki, wyposażone w odblaski, będą mogły bezpieczniej uczestniczyć w plenerowych zajęciach.

Podczas "kamizelkowych" spotkań, najmłodsi mieszkańcy Poznania przekonują się, że "bycie widocznym, to bycie bezpieczniejszym".

MS, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej