Zespół profilaktyki

Przedstawiciele Straży Miejskiej, w ramach cyklicznych spotkań z dziećmi, kolejny raz odwiedzili Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Tym razem, jako zaproszony gość odsłony ,"Czytam i Czuję", bajkę przeczytał mjr Rafał Felcenloben z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Spotkania w CIR, są dla inspektora Wartusia okazją do promowania bezpieczeństwa wśród przedszkolaków. Rozmawialiśmy z dziećmi na zawsze aktualne tematy z tym związane - bezpieczne zachowania na przejściu dla pieszych, czy znajomość alarmowego numeru telefonu. Spotkania mają bawić, ale również ostrzegać najmłodszych przed grożącymi niebezpieczeństwami.

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, jak również Sylwester i Nowy Rok. Różnorodne zabawy w tym czasie, często wiążą się bezpośrednio z używaniem materiałów pirotechnicznych. W związku z powyższym przekazano dzieciom informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w obchodzeniu się z fajerwerkami.

Należy pamiętać, że:

- materiały pirotechniczne mogą być używane tylko i wyłącznie przez osoby dorosłe

- tego typu materiały mogą zakupić tylko osoby dorosłe, sprzedaż osobom niepełnoletnim jest przestępstwem

- huk i błysk petard niepokoi zwierzęta

- każdy wyrób powinien posiadać instrukcje obsługi w języku polskim

Fajerwerki są efektowne, ale potrafią wyrządzić szkodę użytkownikom, zwierzętom, czy środowisku. Należy o tym pamiętać przy każdej okazji, również witając Nowy Rok.

Na zakończenie spotkania były świąteczne życzenia, a Wartuś wręczył przedszkolakom odblaski do stosowania na drodze.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej