Wakacyjne (i nie tylko) bezpieczeństwo

Strażniczki miejskie kontynuują wakacyjne spotkania z uczestnikami półkolonii i wychowankami przedszkoli. Z przedstawicielem WORD gościły u półkolonistów w MDK nr 2 oraz odwiedziły wychowanków Przedszkola im. Misia Uszatka. Podczas spotkań omówiono zasady bezpieczeństwa, o których nie należy zapominać podczas trwających letnich wakacji. Przedstawiciel WORD przypomniał półkolonistom podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych oraz wskazał na zasadność stosowania odblasków. Funkcjonariuszki przypominały o zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobą nieznajomą. Wspólnie przypomniano znajomość ogólnoeuropejskiego numeru telefonu alarmowego i zasady wzywania służb ratowniczych w sytuacji zagrożenia.

Podczas pogadanek, funkcjonariuszki poinstruowały, jak się zachować podczas spotkania na swojej drodze dzików, dość powszechnie "odwiedzających" poznańskie osiedla

Dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które powinny poprawić ich widoczność na drodze, okolicznościowe przypinki i plakaty przypominające o omawianych zagadnieniach.

AS, MS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej